Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet a bébiételeken a...

Mi lehet a bébiételeken a csillaggal jelzett összetevőknél ez a szöveg: "előírás szerint"?

Figyelt kérdés
Általában a tartósítószer és színezőanyagnál látom ezt. Tehát az van ráírva, hogy nem tartlmazza egyiket sem, majd csillag, és előírás szerint. Akkor előírás szerint tartalmazza, vagy nem tartalmazza? Ti értitek ezt? Mi lehet ez az előírás?
2010. jan. 4. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel előírás szerint nem tartalmazhat, ezért nem tartalmaz. :) Szóval azért írják oda, hogy ne lepődj meg, ha hamar megromlik, ők nem tehetnek róla, mivel előírás szerint nem tehetnek bele tartósítószert. Érted?
2010. jan. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem értem. Ha rá van írva, hogy nem tartalmaz, akkor miért van ott csillag? A csillag azt szokta jelenti, hogy "nem tartalmaz, de mégis...."

No tehát elhiszem, csak furcsának találom.

Ma akartam venni egyet, de pont ezért visszatettem a pultra. Örültem, hogy nincs benne, aztán elbizonytalanodtam, amikor elolvastam a csillagot. :-(

Köszönöm a válaszod! :-)

2010. jan. 4. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, a csillag nem azt jelenti. A csillagozott szöveg azt jelenti, hogy a megjelölt szövegrész bővítésre szorul.(nyelvtan)Mindegy... :)
2010. jan. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia! Megkérdeztem az információs vonalat, és sajnos tartalamaz, csak mesterségeset nem, tehát természetes tartósítószert tartalmaz, még a 100%-os almapüré is. :-(
2010. febr. 2. 21:31
 5/5 anonim ***** válasza:

A Hipp-nél pl. a csillagozott cukor esetében 2 sorral lentebb olvasható:

*ökológiai gazdálkodásból

Egy másik üvegen (nem tudom melyik) meg az van, amint a kérdező írt.

Maradok a házinál 90%ban...

2010. febr. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!