Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nem éppen gazdagok, de...

Akik nem éppen gazdagok, de normális módon éltek, ti elvinnétek a gyereket családi napközibe nyáron a rendes ovi helyett, mennyit fizetnétek érte?

Figyelt kérdés

Vidékiek vagyunk, gondolkozunk egy családi napközi nyitásán. Azt már hallottam, hogy kb. mennyi a díja egy gyerekre. A környékünkön kevés a gazdag család, de legtöbben átlagos-normális körülmények között élnek. Azt is hallottam, hogy nyáron nem túl jó az ovi, mert ilyenkor jobban "tömörülnek" a problémás gyerekek.

Szerintetek vannak, akik inkább kisajtolnak egy kicsit több pénzt, hogy jobb helyen lehessen nyáron a gyerek, vagy az anyagiak miatt inkább hagyják az oviban?


2014. jún. 24. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha már fizetnék érte, akkor nem egy szimpla családi napközibe adnám nyárra, hanem olyan helyre, ahol programok vannak, vagy ad valami pluszt az a bizonyos hely.

De egy átlagos család, átlagos keresettel, olcsó megoldást fog keresni.

2014. jún. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon jó napközi táborok, ahol renget élmény várja a gyerekeket. Kb ugyanannyiba is kerül. Szerintem egy családi napközi nem nyújt többet mint a sima óvoda. Én nem vinném őket más közösségbe, kiragadva a megszokottból.


No meg azt nem értem igazán, hogy a problémás gyerekek miért nyáron tömörülnek?


Amúgy családi napközikre szükség van, de nem a sima óvodák miatt. Szerintem mielőtt megnyitnátok, mérd fel az igényeket, mert attól még hogy az óvodából nyárra nem vennék ki sokan ily módon a gyerekeket, még lehet rá igény. Mondjuk abba az egy hónapba amikor óvodai szünet van.

2014. jún. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ovoda szunet alatt is mindig van ügyeletes ovoda. Sok szulo hamarabb fogja oda vinni a gyereket, plane, ha alacsony jövedelműek, mert ingyenes lesz nekik.

Ahhoz, hogy csaladi napközis nyithass, sok elo írásnak kell megfelelned, ami sokba kerül, igy kénytelen leszel magas áron dolgozni, ha vissza akarod kapni a befektetést.

2014. jún. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

egyenlőre csak tervezünk. Néhány év múlva szeretnénk vállalkozást indítani, több dologban gondolkozunk, egyenlőre az igényfelmérés megy. :)


Köszönöm, nagyon hasznos minden válasz!

Tudom, hogy nagyon sok szempont van, amit figyelembe kell venni, csak most épp ezen a részleten gondolkozom. :)


A tömörülést úgy értem, hogy anyum, aki 30 éve óvónő, mondta, hogy ilyenkor nyáron azok mennek oviba, akiknek dolgoznak a szülei, és azok, akikkel otthon sok probléma van, és nem bírnak, vagy nem akarnak foglalkozni velük a szüleik (sajnos sok ilyen van). Össze vannak vonva, egy-két csoportba, és ilyenkor lehet sok "jót" tanulni egymástól.

2014. jún. 24. 16:01
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem, inkább én is helyi táborba vinném, plusz programokra, vagy akkor az ovi. Egy családi napközi nem tud annyival többet, hogy csak azért nyáron elvigyem. Ha fizetek, legyen tényleg már különbség aközött, ami alanyi jogon jár (ingyenes köznevelés), illetve amiért fizetek.
2014. jún. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

tehát akkor a nyári szünetben nincs nagyobb szükség egy családi napközire!

Akkor inkább a bölcsiseknél, és a kisiskolásoknál lehet ennek jelentősége?

A bölcsiseknél azért, mert ott általában kevesebb a férőhely, a kisiskolásoknál pedig, hogy ne legyen egyedül otthon a gyerek nyáron?

2014. jún. 24. 16:14
 7/13 anonim ***** válasza:

nem attól rossz az ügyeletes ovi, hogy sok a rossz gyerek, ezt nem is értem ki mondta neked.


attól rossz, hogy kevesen vannak az ismert gyerekekből, 5-6, néha sokkal több csoportot vonnak össze!

nálunk 6 csoport van az oviban, most 1 csoportban vannak, mert annyira kevesen vannak. kb. 20an lehetnek. jövőhéten megint kevesebben lennének, így mennek át a másik oviba, onnan is kb 15 gyerek lesz és a mi ovinkból is, így lesznek 30an, amiből a fiam ismert 5 gyereket. 25 vadidegen gyerek, idegen óvónők/dadusok, idegen környezet, ez megviseli őket.

na de ha valaki elviszi egy családi napközibe, ott még az az 5 ismerős gyerek se lenne, és ugyan az a helyzet.

szóval én biztos nem adnék erre ki pénzt, mert még ráadásul fizetni is kéne egy rosszabb helyzetért.

szerintem ezek csak arra a 4-5 hétre működnek amikor valóban bezár az ovi és ugye anyukának nincs ennyi szabija.

2014. jún. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, bocs közben látom, hogy anyukád tapasztalata.


bölcsi kevesebb időre zár be nyáron mint ovi. ha ilyenben gondolkodsz, akkor szerintem csak egész éves működhet, vagy táboroztass ha van valami nagyon jó ötletetek

2014. jún. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nézd kerdezo. Aki anyagilag megteheti, hogy nyárra elhelyezte valahol a gyereket, az inkabb táborba fogja vinni, aki meg nem teheti meg, az nem fogja hozzad vinni, mert te drága leszel neki,
2014. jún. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

van olyan, akinek egész nyáron folyamatosan táborban van a gyerek? Mondjuk aki teheti, inkább otthonra is fogadhat bébiszittert.


Oké, akkor ez kilőve, nyáron nincs nagyobb forgalom gyerekből, mint év közben. :)

2014. jún. 24. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!