Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az apát akkor is megilleti az...

Nyuszóó kérdése:

Az apát akkor is megilleti az 5 nap pótszabadság ha diák, és diákként dolgozik?

Figyelt kérdés
Az apuka okjs képzésen vesz részt , ès diák szövetkezet álltal dolgozik egy cégnél . A cég azt mondta hogy rá ez nem vonatkozik mert diák . Szerintem ez nem így van . Viszont ezt nem találtam meg sehol . Szerintem diák nem diák , ettől fuggetlenul apa lett , így járna neki .

#apa #apa szabadság
2014. júl. 31. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyarimunka?
2014. júl. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rendes szabadság jár neki?
2014. júl. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 zabmester ***** válasza:
55%

Ez nem így működik. Ahogy a nevében is benne van, ez PÓTszabadság. Azaz az évi rendes szabadság mellé jár. Van a párodnak évi rendes szabija? Ha diákként dolgozik, szövetkezeten keresztül, akkor gondolom nincs. Így pótszabadsága sem lehet. Ha dolgozik, kap fizetést, ha nem dolgozik, nem kap. Ettől még szíve joga otthon maradni öt napot, de erre az időszakra nyilvánvalóan nem kap majd pénzt.

Nézd, az én párom meg egyéni vállalkozó, neki sincs szabija egyáltalán, persze ha akar, otthon maradhat, de akkor nem keres pénzt. Szóval nálunk is ez lesz, ha majd baba születik, de ezzel nem tudok mit csinálni. Maximum beleszámítjátok a babával kapcsolatos kiadásokba ezt a pár nap keresetkiesést, és így gazdálkodtok a pénzetekkel.

2014. júl. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Diakoknak is jar eves szabadsag, idoaranyosan. A kezdo eves szabadsag 20 nap, ezt 12 honapra leosztjak, igy jon ki a havi szabadsag. Hivatalosan nincs kiemelve, hogy teljes munkaidos foglalkoztatas kell, sem az, hogy x ideju munkaviszony, igy elmeletileg jarna a potszabadsag. Diakszovetkezet mit mond?
2014. júl. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is dolgoztam diákszövetkezetkezeten keresztül és ott mindig 1 v 2 hétre elöre beszéltük meg mikor megyek mikor nem... ott nincs szabi... ha akar megy ha akar nem... persze ha diákvezető az adott helyen mint én voltam akkor persze van kötelező amikor ott kell lenni....


Hol dolgozik a parod? Melyik szövetkezet?

2014. júl. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

6orában dolgozik , de ez rendes munka nem csak nyári .

A diák szovetkezettel meg nem beszélt erről , mert a cég intézte neki oda a regisztrációt .

2014. aug. 1. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!