Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik név a szebb? A vezetékn...

Melyik név a szebb? A vezetéknév Balogh.

Figyelt kérdés

Helga

Szonja


2014. aug. 22. 16:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
A Helga nekem mindig olyan beképzelt kislányosan hangzik. Meg eleve a vezetéknév is H-val végződik... A Szonja szebb. De ti döntötök.
2014. aug. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%

Uhh...Bocsánat de egyik se tetszik. A Helga tényleg beképzelt feelinget ad, a Szonja meg brr... Szonja, Fonja, szója... A gond a legjobban az, hogy az "sz" és az "f"-et nehéz együtt kiejteni, és ha selypítene a gyerkőc, ciki a saját nevét duplán (!) nem bírja kiejteni...

A Hanga, Szófia és Flóra jutott eszembe, azok ezerszer szebbek szerintem. :-) (Amúgy ha nagyon ragaszkodsz akkor 3. névre is megtudod oldani, mint Balogh Hanga Szonja, vagy Balogh Flóra Helga...És igen a "Balogh Helga Szonja" lehetőség is fönnáll. De azok szerintem nem szépek, bocsánat.)

Ezek a "nem túl ritka, de nem túl köznevek" a Hanga, Szófia, Flórák.

Remélem tudtam segíteni. :-)

2014. aug. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Helga
2014. aug. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Szonja
2014. aug. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Helga.


Nekem régen nagyon tetszett a Szonja, de egy ideje nem, mivel másképp ejtjük, mint írjuk:)


A Helga sem túl szerencsés valóban a H miatt.

2014. aug. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Szonja szerintem jó. Nem túl gyakori, szép. A Helga nekem öreges.
2014. aug. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%

Helga számomra egy tenyeres-talpas osztrák parasztlány.

Szonja sem tetszik.

3. variáció nincs?

2014. aug. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Balogh Helga - tökéletes :)
2014. aug. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A Helgát picit én is öregesnek gondoltam régebben, de már egészen megbarátkoztam vele. Sokkal jobban tetszik, mint a Szonja (nekem arról a szemrevaló Szonja rádiótelefonja jut eszembe, meg amúgy sem egy szimpi név hangzásra). Annyi csak, hogy a vezetéknév vége h, bár tudom, nem ejtitek, így nekem fura, hogy a keresztnév is azzal kezdődik, mintha teljesen eltűnne miatta a Balogh vége. De azért nem hangzik vele rosszul, ha nektek ez tetszik nagyon.
2014. aug. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Balogh Szonja :)
2014. aug. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!