Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan sterilizáljátok a...

Hogyan sterilizáljátok a cumikat, cumisüvegeket? Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés
2hét múlva jön a picúr, aztán most már ideje lenne sterilizálnom, de még nagyon tanácstalan vagyok, hogy mi lenne a legjobb. És milyen sűrűn kell megismételni a sterilizálást?? Hogy tartsam addig a sterilizált cuccokat?

2014. aug. 23. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez roppant egyszerű. Én vizet szoktam forralni, bele a cumi/cumisüveg...és a kimosott/kivasalt (fertőtlenített) ruhák közé raktam, amíg meg nem érkezik a baba. 37 hkm
2014. aug. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mikor rakod bele a vízbe a cumit/cumisüveget?? Mennyi ideig forralod?? És ha meglesz a bébi milyen sűrűn ismételed?? Vízbe szoktál tenni valamit, hogy ne vízkövesedjen? :)
2014. aug. 23. 20:56
 3/10 A kérdező kommentje:
Fedőt tegyek a fazék tetejére??
2014. aug. 23. 20:57
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem egyszerűbb a mikros sterilizáló. Mosogtás után ebbe gyűjtők össze az üvegeket, ha benne van mind a 3akkor mehet a mikroba és kész van 8perc alatt. Vagy a mamos üvegekhez sterilizáló se kell, az 3perc alatt van meg.
2014. aug. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor, mikor látod, hogy forr. Legalább 5-6-7 percig hagyd a forrásban lévő vízbe. Én nem szoktam beletenni semmit. Hát igazából, a cumi/cumisüveg megvásárlása után a fontos a sterilizálás, ugyanis kijött a gyárból, megfogdosták vagy millióan meg ezek a dolgok miatt fontos...de, hogy ha pl. teázik a törpe vagy ilyesmi akkor érdemes hetente 1x megforralni...de egyébként elég szerintem (attól függően mennyire szereted a tisztaságot) két hetente vagy akár havonta is. Jó babázást:)
2014. aug. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem kell a fedő.
2014. aug. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
avent mikrós sterilizator :) pótolhatatlan :)
2014. aug. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem a védönö azt tanácsolta, hogy naponta egyszer sterilizáljam a cumisüvegeket, cumit. forrásban lévö vizbe teszem bele, a cumit csak 5-6 perceig (mert képes elrepedni a szilikon cumi), magát az üveget meg 10-15percig forralom. én szoktam a vizbe tenni kicsi citromlevet :D nem tudom ez mennyire jo, vagy nem, de nem lesz vizköves töle a cumisüveg. :D
2014. aug. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Forralni kell, legalább 30 percig kell a lobogó vízben tartani. Csak így pusztulnak el a gombák is. Anyatejadó anya vagyok, ott tanultam meg a sterilizálást. Mikrós sterilizáló, 5 percig forralás és társai nem sokat érnek (bár azelőtt én is így csináltam, volt is szájpenészünk... ami ugye gomba).
2014. aug. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vettem egy lábast neki és vízforralót. A lábasba beteszem a korábban már elöblített cumisüvegeket és ráöntöm a felforrt vizet. Én teszek rá fedőt is. Naponta egyszer csinálom most már hogy hét hónapos a fiam, de az elején többször fertőtlenítettem.
2014. aug. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!