Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt Aspergeres anyukák?...

Vannak itt Aspergeres anyukák? Örökölték a kicsi (k) tőletek? Mennyire nehéz így gyereket nevelni (ha az)?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy főleg férfiaknál fordul elő az Asperger gyakrabban - illetve az apától öröklődik első sorban, de érdekelne,hogy anyukától is öröklődik-e ez, és milyen arányban. Nincs gyerekem,igazából én vagyok aspergeres,jobban mondva a spektrum legszélén állok.Csak kb. fél éve jöttem rá én is,egy ilyen fórumot olvasgatva,hogy miért hitt mindenki Aliennek.Aztán kitöltöttem a hivatalos teszteket,és egyértelmű volt az eredmény.

Egyelőre, a közeljövőben még nem tervezek gyereket (nincs is senkim), de majd mindenképp szeretnék, és ezért érdekelne.

Szóval bármilyen tapasztalatra kíváncsi vagyok.



2014. aug. 30. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
6%
Nem hiszem, hogy ez öröklődő dolog...Nincs gyerekem, de kétlem, hogy öröklődik.
2014. aug. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudományos tény, hogy öröklődik. Nem akarok rengeteg szöveget bemásolni, de utána tudsz keresni.

Csak az érdekelne, hogy Aspergeres nők nagyobb vagy kisebb százalékban örökítik tovább. Illetve hogy élik meg az anyaságot, etc.

2014. aug. 31. 02:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Ok, nem tudtam róla, hogy öröklődik. S nincs gyerekem, viszont engem is mindenki furának tart, s valószínűleg ezért. De én is a szélén vagyok, szóval, csak annyi tűnik fel, hogy furcsa vagyok.
2014. aug. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem válasz a kérdésedre, de online tesztek alapján gondolod magad Aspergeresnek vagy szakembernél is voltál?

Egyébként apák gyakrabban örökítik, de "fura" anya ugyanúgy örökítheti, nem nemi kromoszómákhoz kötött dolog. Olyat is láttunk már, hogy a nagybácsi a "furcsa", amikor a családi történetet hallgattuk. Szerintem az anyaságot nehezebben éli meg az Aspergeres anya, mivel a másik emberre, az érzéseire való ráhangolódás megy neki nehezebben, így a csecsemőjére is nehezebben hangolódik.

2014. aug. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pont semmit sem jelent, hogy kitöltötted a teszteket. Ha gyanakszol, szakemberhez menj.

Nekem van Aspergeres anya ismerősöm, ő nem tudja, hogy az, sokan nem ismerik fel. A kislánya hasonló jegyeket kezd mutatni, de ez nem feltétlenül az örökletesség miatt van, hanem a nevelési hibákból, és szokások erőltetéséből. Ezt nehéz eldönteni.

2014. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!