Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szabó névhez a Vajk keresztnév?

Szabó névhez a Vajk keresztnév?

Figyelt kérdés

Kisfiúnk fog születni, mindkettőnknek nagyon tetszik a Vajk név, viszont párom szerint kicsit furcsa az, hogy Szabó Vajk. Szerintetek is? Esetleg más, hasonló nevek?

Teljes név Szabó Vajk Konrád lenne.


2014. szept. 14. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem fordítva jobb lenne. Szabó Konrád Vajk, ha ezeket a neveket szeretnétek. VajK Konrád nagyon nyelvtörő.
2014. szept. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem illik hozzá;

Nekem nem furcsa. A Szabó tipikusan az a vez.név, amihez gyakorlatilag bármi illik :)

2014. szept. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A Vajk és a Konrád abszolút nem illik össze...


A Szabó Vajk szép, a Konrád helyett mást keresnék.

2014. szept. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Én ismerek egy 1 éves kisfiút és Szabó Vajk a neve :-)
2014. szept. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 ivilicious ***** válasza:
50%
nagyon jóóóóó :) és ez ki fog tűnni a sok Noel meg Benett közt :)
2014. szept. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Semmi kivetni való nincs benne, jól hangzik. Elég gyakori a vezetéknevetek, így egy elég ritka, de ismert keresztnévvel szuper lesz!

A Vajk Konrád sem rossz, úgyis csak az első nevét fogja használni, sehol nem fogják mindkét nevét mondani pl orvosnál, suliban, oviban. Csak amelyiket használja, szóval az hogy kicsit nyelvtörös az nem gond.

2014. szept. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is jobban hangzik a Szabó Konrád Vajk....nekem a Vajk Konrád a 2 K miatt kicsit fura...
2014. szept. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
imádom a Vajk nevet! én támogatom,sztem nem hangzik rosszul kicsit sem. mint fentebb is írták, a szabóhoz minden megy. pláne,h. a szabó magyar név, a vajk magyar név,semmi gond nem lehet. mert mondjuk egy szabó dzsindzser már elég hülyén hangzik. viszont a konrádot elfelejteném hozzá! én amúgy sem pártolom a dupla keresztnevet, két különleges keresztnév egymás mellett pedig erőltetett.
2014. szept. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szabó Vajk jó szerintem, a Konráddal is, de akkor tényleg inkább Sz.Konrád Vajk legyen.


:)

Gratu a fiucskához!

2014. szept. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is a Konrád Vajk sorrend sokkal szebben hangzik, mindkét név tök tetszik és a Szabóhoz kimondottan jó választás!! Gratulálok!! Lám, lehet eredeti nevet választani anélkül, hogy hülyét csináljunk a gyerekünkből.
2014. szept. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!