Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akiknek nem 8 órás...

Anyukák, akiknek nem 8 órás munkarendben dolgozik a férjetek, hogy bírjátok a mindennapokat?

Figyelt kérdés
Férjem sokszor hajnalban megy el, és csak késő este ér haza, ergo egész nap én vagyok a kicsivel, háztartást vezetek és még tanulok is mellette, nagyon nehéz. Főleg nyűgösebb napokon restellem nagyon, de már délután 3-4-kor azt várom, hogy legyen már este, hogy lefektethessem a gyereket és pihenjek. Más is van így ezzel vagy csak velem van a baj?
2014. szept. 24. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne ilyen napom.Az én férjem is rengeteget dolgozik.Tegnap pl. nem is találkoztunk vele.Reggel 7kor ment el és éjfélkor jött haza.Reggel MÉG aludtunk,este meg MÁR aludtunk. Nehezen birom,pláne amikor a lányomnak is rossz napja van... :/

Ez van!Kitartást nekünk!

2014. szept. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz. Elmegy délután 1 kor és másnap reggel fél7kor ér haza. Alszik délig, 1kor megint elmegy.... Csak szombaton van itthon. Én meg itthon 3 gyerekkel. Nekem is nehéz, de neki mégjobban az...
2014. szept. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem 8 órában dolgozik az uram, és ha hazajön fáradt, meg kupit csinál, amúgy meg nem olyan beszélgetős. természetesen nincs bajom vele, meg szeretem, ő ilyen ember, azért hétvégén elég sokat játszik a gyerekkel.

szóval összességében neked jobb, mert legalább az urad után nem kell pakolnod, és nem akar beleszólni a menetrendbe, szokásokba.


élvezd a kettesben töltött időt a gyerekkel, olyan jó is az. gondolj bele, jópárszáz évvel ezelőtt valószínű a nők pont úgy kettesben voltak a gyerekeikkel, mint most te, míg a férfiak napokra elmentek vadászni :)


én az első 1 hónapban vártam haza nagyon az uram, mert a gyerek folyton cicizett, és nem tudtam az ágyból kikelni, mert akkor felébredt, és sírt. így 24 órát szinte fekve töltöttem a gyerekkel, de legalább pihentem, a kicsi meg hízott, és még most is sok tejem van (16 hónapos a kisfiam)


szóval gondolom, az elején tartasz, ez az időszak azoknak is nehéz, akiknek hazaér a párjuk mondjuk már 4-5 között...


ha nincs kistesó, és nem járkálnak át hozzád vendégek, akkor csakis a legszükségesebb háztartási munkát végezd el.

pl. mosogatás, mosás - ezt ugye minden nap kell, amikor alszik a gyerek, akkor kell megejteni, minden nap, hogy ne gyűljön össze aztán meg nagyobb adag szennyes.


készítsd el amikor időd engedi a harapnivalókat (én ezt reggel 7-kor csaptam össze, míg a párom készülődött a munkába. később a gyerek elkalimpál a kiságyban, alapból lesz időd erre)


ételt rendelj futártól (teletál pl.)


takarítás - hétvégenként porszívózás, hétköznap 2-3 naponta felmosás elég.


feküdj a gyerekkel az ágyban és olvass könyvet, nézz tévét, aludjatok együtt... mikor már gurul, kúszik, jár a baba nem lesz már soha többet ilyen jó kis relaxálós időszak, hidd el!


én jobban szeretem, ha nincs itthon a párom, még akkor is, ha a gyerekkel imádják egymást, és mi is szeretjük egymást. nagyon nagy nyugi van nélküle :) hétvégén meg mindig boldogan csinálunk hármasban progikat. nincs baj az én urammal, tök olyan, mint a magyar pasik 90%-a, kényelmes, teremtés koronájának nevelt, elkényeztetett, anyagi-biztonságban hívő, hűséges és alkalmazotti beosztásban dolgozó férfi :)


szóval egy éves koráig a gyerekkel egyre könnyebb lesz, te meg egyre rutinosabb leszel. ami fontosabb a segítségnél is viszont az a TÁRSASÁG. mindig legyen kivel beszélgetned, mert attól kattan be az ember, nem attól, hogy segítség nélkül babázik 24 órát :)


kitartás :)

2014. szept. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nehezen...nagyon nehezen...pont ma kibuktam.fogakkal szenvedunk.parom fel8kor mo dta h nemsokara indul fel oran belul itthon lesz.na hat 10re ert haza.egesz nap rajtam logott a 9kg gyerem.enni inni pisilni se tudtam..a mai nap eleg kemeny volt....bizom a holnapban.a haztartasban konkretan semmit de semmit nem csinaltam.:-(en is csak azt tudom mondani h kitartast nekunk:-):-):-):-)
2014. szept. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én elég könnyen. A kislányom csak akkor nyűgös ha front van. Egyébként elvan egyedül.

Bár nekünk is vannak rossz napok. Férjem hajnalban megy és van mikor késő este ér haza. De van olyan is hogy kb 2 fele hazaér eszik gyorsan és megy megrakodni. (Fuvarozik). Akkor meging este ér haza. Most 11 hós a lányom és 8 hetes terhes vagyok. Szóval ha megszületik a kistesó elég nehéz lessz.

2014. szept. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!