Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül havi szinten a...

Mennyibe kerül havi szinten a gyermeketek?

Figyelt kérdés

Elnézést a megfogalmazásért, remélem nem sértő.

Szeretném tudni, milyen háttér kell ahhoz, hogy biztonságban be tudjunk vállalni egy babát, és a későbbiekben mennyi pénzre van szükség arra, hogy ne nélkülözzön.

Leírnátok nekem, milyen helyzetben szültetek (lakás, munka, párkapcsolat szempontjából), és a gyermek születésétől mostanáig hogyan alakultak a dolgok?



2014. szept. 27. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

ha a bevételhez van alakítva az élet, minden rendben van, de az első hogy munka legyen!


ha munkád van kapni fogsz tgyás-t, gyedet is, extra gyed..

ha nincs, nagy szívás, hacsaknem a párod támogat


ha kevés a bevétel(olcsó munkahyely, alacsony tgyás, gyed)azzak el lehet éldegélni kb egy szoba konyhásban esetleg vidéken, vagy aki olcsón kiadja mert mondjuk ismerős, stb, alacsony rezsi mellett(kis helyet kell fűteni)


eleinte a baba semmit nem igényel pelenkán kívül(a ruhák turiból, ismerősöktől elenyésző összegek, kiságyat, bbakocsit használtan venni, stb stb,)

később bveszik bölcsibe ha kapsz gyermekvédelmi támogatást(ha csórók vagytok)vagy pedig ha munkád van


és ha munkád van, a gyereknek is lesz mindig mit ennie

ha meg párja is van az embernek, aki segít, az már hab a tortán

2014. szept. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem eleinte is igényelt a baba extrákat: hasfájás ellen gyógyszert, valszeg tejfehérje allergiás úh spec étrendem van, ehhez jönnek a táplálékkiegészítők és sorolhatnám...
2014. szept. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

igen, a legfontosabb egy bejelentett munkahely, ahol legalább egy évet dolgozik az ember.

különben csak 28ezer (gyes) +12ezer (családi) jár szüléstől, ez nem elég semmire, jó, ha azért havi 90-100eFt + apa keresete, mert gondolom albérletet és rezsit is kell fizetnetek.

szülésre kap az ember egyszeri anyaságit 60-70eFt, az elég a "kelengyére" - igaz, ezt előre vásárolja meg az ember, hogy legyen mibe tenni a gyereket.

amúgy érdemes mindent (ruhák,textilek,bútorok,eszközök) használtan venni, töredéke az új árának,és hacsak nem öt gyereket szolgáltak ki velük, akkor általában újszerű állapotúak.

pl. használt kiságy, vatera 5eFt, ikea új matrac bele 2,5eFt, használt gyerekkád, olx. 1eFt ... stb.stb. (én ennyiért vettem, 1,5éve)


amire kell költeni egy gyerek esetében, a gyógyszertár,pl. ha van valami, olyan sokba kerül. pl. sterimar tengervizes orrcsepp 1,6eFt (!)

6 db fürdetőkrém 1,3eFt - bár ügyesen használva sokáig elég, popsikrém 1eFt egy doboz (pl. scudocream) - eleinte kilószám keni az ember a gyerek popsijára.


ja, és a pelenka. míg kicsi, 20-40Ft/db áras a pelus, de első két hónapban heti 50 db is fogy, aztán ahogy nő a pelenkaméret, egyre drágább - ötös 1 éves kortól jó, pl. az már 40-90Ft/db, heti 30db kábé elég...


ha ANYATEJES a gyerek, 6 hónapig nem nagyon kell venni kaját, csak magadnak, ha jól tudom, a tápszer viszont heti ezer forint felett jön ki... - minden szempontból jobb szoptatni, mert az anyatejes kaki jobban kijön a ruhákból, eleinte minden tiszta kakis, és folyton mosni-mosni kell.


a vízszámla meg is ugrik, de a villanyszámla is, mert esetleg hűvös, fűtés nélküli időszakban használhatjátok a fűtőventilátort.


és aztán a főzés, kaja... az ugye a hozzátáplálás idején megint újabb költség.


nekünk szerencsénk van, mert rendezett körülményekkel kezdtük a szülőlétet, de azért kisebb beruházás volt a gyerek érkezése - felújítás, kelengye, HÁLAPÉNZ (!!!), tejfakasztó buli /:)/ a sok játék, biszb.sz... :) pedig mi kaptunk egy csomó mindent kölcsönbe, vagy használtan vettük, és ugyanannyiért el is adtuk aztán online aukciós oldalakon...

én kapok havi 90-et, párom kap havi 200-at, van hitelünk, rezsink, autónk, normál körülmények között élünk pesten, nem járunk nyaralni, nem eszközölünk nagy beruházásokat, mégis csak "pont elég" ez a pénz 16 hónapos gyerekünkkel.

2014. szept. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első gyereknél a férjem még nappalin főiskolás volt (mellette alkalmi munkái voltak), nekem biztos munkahelyem volt. Így viszonylag jól kezdtük, hiszen a TGYÁS/GYED + ösztöndíj, az alkalmi munkából befolyó pénz elegendő volt a megélhetéshez (szolgálati lakásban éltünk, a lakbér és a rezsi is alacsony volt). Az elején nekünk sem került sokba a gyerek, sok mindent kaptunk, kisfiam nem volt hasfájós, anyatejes volt. Arra viszont nem gondoltunk, hogy a férjem olyan nehezen talál munkát, majdnem 1 éven át csak a GYED+ családi volt a biztos jövedelmünk, diákmunkára már nem mehetett, így nehezebb volt alkalmi munkát vállalni. Egyszóval: a végére minden tartalékunkat feléltük, már-már kölcsönhöz akartunk folyamodni, mikor szerencsére összejött neki egy megfelelő munkalehetőség.

A második gyereket már a saját (hiteles házba vállaltuk, nekem most is járt TGYÁS/GYED, a férjemnek is viszonylag jó fizetése van. Kislányunk viszont már nem volt egyszerű eset, mindenféle szert kipróbáltunk a hasfájására, rezgő pihenőszéket vettünk, hogy jobb legyen neki (bevált), sehonnan nem kaptunk ruhát, még az uniszex ruhákat sem tudtuk használni a régiek közül, mert évszakban pont ellentétesen születtek. (egyik áprilisi, másik október) Bőven költöttünk rá így már az első évben is.


Hogy mennyi életkoronként? Az első két év minimum 12ezer/hó, de ez alapeset, ahol nem kell gyógyszerekre, tápszerre, gyógytornászra költeni.

Az óvoda előtt kb. 15-20ezer/hó, spórolva, (turiból vagy kapott ruhákkal megoldva)

Az óvodával elkezdve nekünk drágult a dolog, többször volt beteg (10e/alkalom), az oviba fizetett ebéd, csop.pénz+ egyéb minimum 10ezer/hó, erre jön rá a ruha, játék, stb. Kb. Volt olyan hónap, amikor 100ezerbe került, de az átlag a 30ezer volt.

Az iskolánál megint új tétel van. Nekünk 50ezer volt az iskolakezdés. Emellett sportolni kezdett (foci), heti 3x van edzés, stoplis cipő, mezek, sportszár, sípcsontvédő, melegítő 40ezer volt össz.

Az iskola havonta 10ezer körül van, de minden kirándulást, újságot, stb. ezen felül kell fizetni.

2014. szept. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

épp azt beszéltük a férjemmel minap, hogy többet költünk a gyerekre mint magunkra :)

5 éves, ovi kaja 10E fölött van minden hónapban, csoportpénz, gyümölcs: 2.500.-/hó.

sportol, az úszás 10.000.-/hó, a kosár és a judo együtt szintén 10.000.-/hó

eddig picit kerekítve 35E, de mivel minden hónapban van színház, kirándulás, valami az oviban, ezért kerekíteni se kell...

itthon ugye vacsizik, rezsi is több vele, hétvégén szintén kaja, fogalmam sincs mennyi lehet, legyen mondjuk 30E ez is.

minden 2. hétvégén megyünk valami nagyobb programra, kirándulni, állatkertbe, játszóházba, stb. ezek is 5.000.-10.000.- között szoktak lenni.

ruha az húzós, de tényleg :) talán ez a legkeményebb ebben a korban. oviban motorozhatnak, a nagy lovak! már nem megy rá a lábukra a motoros cipővédő, talán 26os méretig van. na enyémnek 30as a lába. nem viccelek, volt olyan hét amikor 3x úgy hoztam haza az oviból, hogy kilógott a lábujja a vadiúj cipőből!!! tehát azon a héten 4 pár cipőt kapott!!! mondjuk pont ezért már olcsóbb, akciós cipőket veszek, mondjuk 3-4.000.-, de akinek nincs ilyen gondja, szerintem megveszi a 10E-s cipőt is.

és persze több pár kell, mert benti szandi, kinti futkosós, benti tutyi, kertbe papucs, gumicsizma esős időre... és már rettegek a bakancsos időtől mert azok tényleg drágák :) na meg persze mindent kinő pillanatok alatt ;)

nadrágokat kitérdeli, lefestékezni, kiszakítja, borzasztó fogyó eszköz, és drága is mert póló van 500.-ért új, 200.-ért turiban, de nadrág ebben a méretben már nincs turiban (gondolom pont azért mert fogyó darab), újonnan meg a kínaiban is 2000.- de az olyan is. egy szép bélelt nadrág 5.000.- és mivel minden nap kint vannak az udvaron, max 2x tudja felvenni a héten, szóval kell nadrágból is jó pár darab :)


és akkor ott vannak az ünnepek, mi a 3 nagyobb ünnepre 10-10E-ért szoktunk venni ajándékot, de van olyan ismerősöm is aki ennek 3xosát költi játékra, tényleg lehet a csillagos ég is...


olyan 100.000.- körül jön ki szerintem havonta :D

2014. szept. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes válaszokat. Sokat segítettetek. Az bánt, hogy nekem nem lesz Gyed-em, mert csak 4 órára vagyok bejelentve. A Tgyás az amúgy mit jelent?

Addig nem is merek gyereket vállalni, amíg nem szerzek egy normális munkát, ahol 8 órára vagyok bejelentve és kapok rendesen szabadságot amikor kell.

2014. szept. 27. 17:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem az számít, hogy hány órára vagy bejelentve, hanem hogy mióta van munkaviszonyod, és mennyire vagy bejelentve.

A TGYÁS (terhességi gyermekágyi segély) [link]

Nagy vonalakban hasonló, mint a GYED, csak kevesebbet vonnak belőle.

2014. szept. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!