Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elkezdtétek már a spórolást a...

Elkezdtétek már a spórolást a karácsonyra? Már ha kell spórolni.

Figyelt kérdés
Én a kaján szeretnék kicsit spórolni,napi szinten olyan 2 ezer forintot költünk kajára.Most ezt szeretnén leszűkiteni 1000-1500 ra..
2014. okt. 13. 06:51
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Napi 2 ezer kajára? Hányan vagytok? Mi öten, de ez a 2 ezer soknak tűnik.


Én nem spórolok előre, mert mi nem ajándékozunk. Nem tehetjük meg sajnos.

2014. okt. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én mar beszereztem néhány ajándékot. Folyamatosan veszek apróságokat, és decemberben már elvileg nem kell vásárolni karácsonyra.
2014. okt. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Még nem kezdtem el.

Szerintem napi 2e ft egyáltalán nem sok kajára. Mi öten vagyunk és napi minimum 3e a kaja

2014. okt. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem spórolunk rá külön, de mi sem ajándékozunk, csak a gyerek kap ajándékot. Egy közöset mindenkitől. Nálunk nem az ajándékozásról szól az ünnep. Ünnepi vacsora, templom, karácsonyfa lesz, de féktelen fogyasztás és vásárlás nem. Évek óta így csináljuk és bevált.
2014. okt. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak a gyerek kap ajándékot, nagyszülő, tesó általában pénzt ad és én szoktam azt is megvenni, így biztosan azt kap, aminek tuti örül.
2014. okt. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
2 ezer átlagban.Van hogy 800 van hogy 3000...attól függ mennyire van kikopva a hűtő.
2014. okt. 13. 08:52
 7/10 A kérdező kommentje:
Hárman vagyunk.Ebben a 2 ezerben benne van pl a wc papir is,vagy a mosogató ha elfogy stb...Akkor ugy mondom 2 ezret koltok atlagban...
2014. okt. 13. 08:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, már elkezdtem. Sőt, egész évben spórolok. Összegyűjtöm a kuponokat, lecsípek a Bözsi utalványból, előre gondolkodom.

Már kinéztem, hogy mit kap a nagyobb fiam, és a kicsinek már két ajándék megvan. Nem szoktunk hatalmas ajándékozást rendezni, a gyerekek kapnak több mindent, mi a férjemmel apróságot adunk. Ráadásul a férjemnek akkor van a születésnapja is, úgyhogy dupla ünnep. A nagyszülők és nagybácsik egyetemes ajándékot "bőségkosarat" kapnak, amibe olyasmit teszek, amiről tudom, hogy nem veszik meg maguknak (finomabb kávé, tea, kedvenc csoki, méhviasz gyertya, méz stb.).

2014. okt. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sem sok a 2000/nap, főleg, ha benne van az egyéb háztartási dolog is.

De hogy a kérdésedre is választ adjak :)

A 200-asokat szoktam félretenni. A januártól júliusig gyűjtött "apró" a nyaralási zsebpénzünk, júliustól decemberig pedig a 2 gyerek ajándékára gyűjtök. Így fél évem van mindig rá, és nem veszem észre, de összegyűlik 30-40ezer Ft.

Ha 1 gyerek van, akkor lehet elég napi 200 Ft spórolás is neked, hiszen 72 napunk van karácsonyig, az 14400Ft-ot jelent.

2014. okt. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Én egész évben elrakom az Erzsébet utalványokat, így decemberben nem kell pénzben kajára költeni. Igazából nem hiányzik év közben az a havi 10.000 Ft kajacsekk, de év végére szépen összejön. Egyébként a férjemmel nem veszünk egymásnak ajándékot. A gyerek ilyenkor kapja, amire szüksége van, és még fejlesztő játékokat...
2014. okt. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!