Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi a teendő? Pest...

Ilyenkor mi a teendő? Pest megyében élünk, a mi városunkban nincs bölcsi, csak fizetős (60000ft/hó),

Figyelt kérdés

felhívtam a környező városban lévő bölcsiket, hogy kisfiamat 1 év múlva szeretném vinni, és mindenhol azt mondták, hogy szó sem lehet róla, csak a saját városban élő gyerekeket veszik fel. Azt mondták reklamáljak az önkormányzatnál, hogy nekünk miért nincs bölcsink.:(

A magán nekünk nagyon drága, 2 éves korában muszáj lett volna dolgozni mennem. Pestre kész tortúta lenne bevinni.

Ilyenkor kész, nem is lehet mit tenni?


2010. jan. 24. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért mennél el dolgozni,hogy a fizetős bölcsit

kifizesd?

2010. jan. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem, pont ezért is vagyok kiakadva, hogy csak fizetős van, ami szóba sem jöhet.(de azt hiszem elég egyértelmű volt)
2010. jan. 24. 11:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ez van ma Mo-n. Az anyukák menjenek dolgozni a 2 éves gyerek mellől, de nincs hova elhelyezni a kicsiket. Érdeklődj a helyi oviba, mert elvileg van valami új óvoda-bölcsöde rendszer, hogy ha nincs tele a létszám vehetnek fel 2 éves gyereket is de csak kis számban. Hátha nállatok vállalják. Mi falun lakunk az ovi külön engedéllyel 120%-on üzemel, úh esélytelen lesz elhelyezni a picúrom, sajnos utána marad csak a GYES ami semmire nem elég, pedig én szívesen mennék dolgozni, ha lenne hova. Sajnos elég kilátástalan a helyzet és még csodálkoznak, hogy kevés gyerek születik.
2010. jan. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ez nem csak Magyar országon van igy ,én 6 hetes terhes voltam mikor be írattam a lányom bőlcsibe, hogy legyen helye. :( A kicsi már örökölte a nagy helyét.Ja és itt nincs gyes,gyed stb 3 hónap szülési szabadság azt ennyi vagy dolgozol vagy otthon maradsz pénz nélkül.
2010. jan. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez olyan elkeserítő...

én 3 évig terveztem az itthonlétet a fiammal, de sajnos közbe jött 1-2 dolog. Nem értem, hogy például egy egyedülálló anyukának, akinek szinte semmi segítsége, hogy mondhatják azt, hogy ne vigye bölcsibe a gyereket mert nincs hely. 40000ft-ból (GYES+családi) tartsd el magad meg a gyereked? Ez nevetséges.

megkérdezem az ovit, és köszönöm a válaszokat!

2010. jan. 24. 12:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a helyi önkormányzatnál csinálj balhét! Követeldd hogy oldják meg a problémád, fenyegetőzz a médiával, vagy hogy tovább lépsz magasabb szinten. A média biztos lecsap a problémára így választások előtt!

Ráadásul nem vagy egyedül ezzel a problémával, csak mindenki halgat, és csendben tűri hogy a kormány ellehetetlenítse teljesen!

Szóval szerintem ne hagydd magad!

2010. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia, én is Pest megyében élek, és igen, valóban így van! Nyugodtan mehetsz a médiához, de szerintem tök felesleges, mert az egész országban ez van. Nekem még csak 14 hónapos a fiam, de én is visszamennék dolgozni ha 2éves lesz, de fogalmam sincs hogyan! Én ugyan kapok gyedet, és nem vagyok egyedül a gyerekkel, de pld a nagymamák még dolgoznak. Így is nehéz. Megértelek, sajnos megoldást én sem tudok.
2010. jan. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. A médiával csak az a baj, hogy a választások előtt ezt valóban jól fel lehet fújni, de megoldás akkor sem lesz. Csámcsogni fognak róla, ennek ürügyén lehetne sárral dobálózni, de rajtad ez nem fog segíteni.
2010. jan. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szóval inkább üljön ő is a babárjain és sopánkodjon mint sokan mások? Fölösleges a média vagy bármi? Hát szerintem meg nem kéne halgatni! Ezért tudja a köznépet a kormány a végtelenségig kizsákmányolni, mert mindenki így gondolkodik!
2010. jan. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!