Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Maradjon németország vagy...

Maradjon németország vagy jobb anglia?

Figyelt kérdés
Az a helyzem hogy egyedül maradtam terhesen jelenleg. Németországban dolgozom. Itt is hallottam jo híreket, meg angliáról is. Mit javasolnátok melyik jobb? Dolgozok ameddig birok igy pocakosan is! Szülés után meg ahogy bölcsibe tudom adni vagy tudok babysittert találni ugyanugy dolgozni fogok, csak tanács kéne hogy melyik volna a jobb. Köszönöm előre is.

2014. okt. 27. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha most Németországban élsz és dolgozol, én a helyedben maradnék.

Nem egyszerű lakhelyet, munkát, biztosítást intézni sehol. Most egy kisbabával végigcsinálni ugyanezt még nehezebb.

Ha szülés előtt akarsz elköltözni, biztosítót kell találnod, orvost kell váltanod...

Én maradnék.

Németország jó hely, én is itt élek.

2014. okt. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazábol vannak problémáim. A fönököm nem tudja hogy terhes vagyok mert kirugna, és a lakás a munkahelyemhez tartozik. Azt tudom hogy anliában engedélyezik a terhesen dolgozást, tudom hogy itt is de nem az én munkahelyemen. Meg volna kit kihozzak és aki figyelne a babámra is, pénzbe meg megegyeznénk. Még a terhesség ugymond elején vagyok tehát még most tudok lépni. Te hol vagy helyileg?
2014. okt. 27. 21:16
 3/10 anonim válasza:
Szerintem maradj ott, ott sem olcsó az élet, de anglia borzasztó drága...
2014. okt. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is kint vagyunk Nemetorszagban. Be vagy jelentve vegy feketen dolgozol? Olyan nincs, hogy terhes vagy a fonok kirug, teljes mertekben vedve vagy. Vannak munkakorok ahol terhessen nem dolgozhatsz, abban az esetben Arbeitsverbot vonatkozik rad, otthon vagy es kapod a teljes fizudat, ezt nem a fonokod donti el, ez toveny. Amennyiben munkakorodbol adodolag dolgzhatsz, akkor megint nem tehet semmit, koteles alkalmazni, annyi valtozassal, hogy este 8 es reggel 6 kozott nem dolgozhatsz, es minden vasarnap es unnep nap szabad. Amennyiben nem igy teszel, elveszited az AOK-s tamogatast, megegyser mondom, ez torveny, a fonokod a feje tetejere is allhat, nem tehet ellene semmit.
2014. okt. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1es vagyok

Münchenben

2014. okt. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nemetorszagot nem tudom, de Anglia fizetes kiadas aranyban nem rossz. Mi 4en siman kijovunk 1 fizubol es fizetjuk a hitelt ( nem segelyeken elunk es sosem volt ilyen). Nem szorjuk a penzt de nem is nelkulozunk.
2014. okt. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocsi elkildtem veletlenul

Viszont en terhesen nem koltoznek. Nem tudom biztositva lennel-e es milyen tamogatasokat kapnal ha kapnal. AZ is tobb honap mire a kervenyezestol eljutsz AZ elbiralasig.

Mindent szigoritanak egyre nehezebb itt is.

2014. okt. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire sokat jársz pl haza, látogatóba. Anglia kicsit messzebb van, mint Németország. A másik nagy különbség, hogy míg Németország nagyon európai, addig Anglia nagyon nem. Minden teljesen máshogy működik, egy fordított világ. A boltban szinte semmit nem kapsz, ami a hazai ízekre emlékeztetne. Más az óvódai, iskolai rendszer. Az egészségügyi ellátás...na, azt nem minősítem. Terhesen biztosan nem jönnék ide (mondom ezt úgy, hogy épp az vagyok). Mi Angliában élünk, de ha beszélnénk németül, biztosan odaköltöznénk. Sőt, inkább Ausztriába! :) Az közel van a hazánkhoz és mindenben nagyon hasonlít, csak épp jobb az életszinvonal.

Szóval, szerintem ne gyere Angliába, annyira nem jó hely. Ráadásul pocakosan intézni minden, vagy esetleg egy csecsemővel, borzasztó macerás. Egy gyerekkel, munka nélkül még egy szobát sem nagyon tudnál bérelni, nem, hogy lakást. A költözésnek nem most van itt az ideje.Szerintem.

2014. okt. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia. Ne haragudj nem szoktam privatban beszelgetni es eddig le is volt tiltva, hogy irhassanak nekem (nem is ertem most miert nincs)

Sajnos munkaban segiteni nem tudok. Amit tudtok tenni, hogy gumtreen (gumtree.co.uk) kerestek munkat es kuldozgetitek az oneletrajzokat. Ugyan ezen az oldalon vagy righetmoveon zooplan neztek alberletet. Rengeteg allaskozvetito ceg van ahova ingyen beregisztalhattok, de a terhesen valo koltozesrol meg mindig lebeszelnelek. Vard meg amig megszuletik a baba es utanna nezzetek utanna a felteteleknek. Ismerosoktol hallottam, hogy a NI kartyahoz (tb ado kartya szeru) mar interjuztatnak eleg komolyan es ha nem megfelelo az angol tudas visszautasithatnak. Azt hogy ez remhir vagy igaz nem tudom de nagyon alapos utannajarast igenyel egy ilyen koltozes.

Sajnos nagy segitseget nem tudtam nyujtani de talan konnyebb merlegelned.

Meg annyit irnek, hogy ez sem a tejjel mezzel teli kanaan. Nagyon sokat es joval tobbet es kemenyebben kell dolgozni mint otthon de idivel es kitartassal lehet szepen haladni az uton. 10 eve meg egeszen mas volt itt is az elet. Mara nagyon erzekelheto a vallsag sajnos 😒

2014. nov. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Na ha Angliáról jókat hallottál Németországhoz képest, bármit, akkor biztos neked jó is lesz, gyere csak ide, sőt cseréjünk, úgyis megyek Németországba. Nem kell oda annyi magyar egyébként sem.
2014. dec. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!