Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Folyton elszorul a torkom, ha...

Folyton elszorul a torkom, ha arra gondolok, hogy a fiam egyszer felnő. Más is érez hasonlóan?

Figyelt kérdés

Még kicsi, 19 hónapos. De olyan vagány, mások szerint is jóképű kislegény, hogy egyre gyakrabban jut eszembe, hogy alig pár év múlva szerelmes lesz, a legkevésbé az anyukája fogja érdekelni. Most nagyon kimutatja a szeretetét, ölel-puszil, amikor csak tud, a tekintetéből látom, hogy én vagyok számára a világ közepe. Ez most így jó, és természetes. Az is természetes lesz, amikor majd kezd leválni rólam. Mégis olyan fájdalmas belegondolni.

Hasonló érzésű anyukák hogyan terelik el a gondolataikat?

Azok pedig, kérem, ne írjanak, akik szerint nem vagyok normális, meg szerelmes vagyok a gyerekembe. Igen, szinte szerelmes vagyok a kisfiamba, szerintem ez sokunkal így van.


2014. okt. 31. 14:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
13%

Nekem lányom van, és szerelmes vagyok bele, akinek nem tetszik, tehet egy szívességet. :)

Engem egyenlőre inkább a kíváncsiság hajt, hogy milyen lesz, ha felnő, vajon mit akar majd csinálni, mi fogja érdekelni, milyen szemtelen kamasz kiscsaj lesz? :)

2014. okt. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
42%

Amikor ennyi idős volt a fiam, pontosan így éreztem én is.


Aztán most, hogy már 5 éves nagyfiú, határtalanul büszke vagyok rá, hogy önálló, szókimondó, a családban bárkivel remekül elvan (ottalvásilag is), az oviban a gyerekek és a felnőttek is nagyon szeretik.

Megérett az idő arra, hogy néha nélküle legyek (legyünk az apjával), pláne hogy márciusban jön a kistesó, lopunk magunknak néhány kettesben töltött napot, mielőtt a harmadik szerelmem is megérkezik :)

2014. okt. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

Igen, az anyukák általában szerelemesek a fiaikba. Éld meg a jelent, hogy most ölel-puszi és ne foglalkozz egy majd jövőbeni dologgal.

Ha lehet egy javaslatom: probáld meg ne a tulajdonodként kezelni a fiad, hanem egy önálló majd független személyként. És kívánom a jövőbeni menyednek, hogy nagyon jó anyósa legyél, aki megérti és elfogadja, hogy a fia tud nélküle is élni..;-)

2014. okt. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
9%
Én fiam már 3,5 évess. "sajnos" ő is a toikusan jó képű pasi. Magas szőket, hatalmas kék szemekkel. Rendszeresen szólítanak le vadidegen az utcán, hogy milyen gyönyörű meg reklám felkérést is kapott már. Én is rettegek. Egy szem gyerek, nem tudom elképzelni, hogy egy nő majd elveszi tőlem. Mert az, hogy csajozgat vagy minden este másik lányt hoz majd haza nem érdekel, dehogy elvigyék....
2014. okt. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
47%
Szia! Nekem még csak 3 hónapos a pici fiam, de így is rengetegszer eszembe jut, pedig hát még elég messze van :). De például amikor elalszik az ölemben és odakucorodik, vagy amikor a pici kezét nézem, és arra gondolok, hogy ebből majd egy nagy lapát férfikéz lesz... :D.. na egyszóval sokszor eszembe jut, hogy majd nagy kamaszfiú lesz, akinek ciki lesz az anyukájával menni az utcán. De ez így van jól, akkor majd arra leszünk büszkék, hogy milyen okos és jóképű fiunk van, és mennyi lány odavan érte :).
2014. okt. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
37%
Az én kisfiam 3 éves, és szerelmes vagyok belé :). Én is szoktam azon rágódni mi lesz, ha felnö? És igen félek attól mit fogok érezni mikor már más nö lesz a mindene. :( De az unoka majd újra boldoggá tesz. (gondolom)
2014. okt. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi írásaitokat. Mindannyian megértettetek, ez nagyon jól esik. És tényleg mennyire ugyanazok a gondolatok, mint a sajátjaim! Igen, próbálom kiélvezni a jelent, elraktározni szinte minden pillanatot, amikor és ahogy rám néz, amikor megfogja a kezem, én is gyönyörködöm a puka kezében, amiből erős férfikéz lesz... Ő is világítóan kék szemű, szőke hajú, magas, karcsú kisfiú...

Hát igen, már milliószor elképzeltem Őt felnőttnek, irtó büszke vagyok már előre.

Írjatok még nyugodtan, nagyon egy rugóra jár az agyunk!:-)

2014. okt. 31. 15:15
 8/24 A kérdező kommentje:
#puha kezében
2014. okt. 31. 15:16
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy vagyok vele, hogy inkább várom. Persze élvezem, hogy kicsik, de ahogy a legnagyobb egyre értelmesebb, olyan jó vele másról is beszélgetni a pici gyerekes dolgokon kívül. Elképzelem, ahogy már nagyok, és összeülünk jót dumálni néha. Hát remélem, így lesz, sikerül úgy nevelnem őket, hogy mindig ilyen közlékenyek maradjanak velem szemben. :)
2014. okt. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
38%
Hát majd ha a gyerekeitek felnőnek, kénytelenek lesztek valami más elfoglaltságot találni. Mondjuk vesztek egy kutyát.
2014. okt. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!