Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem vagyunk összeházasodva...

Ha nem vagyunk összeházasodva mikor a gyermekünk megszületik kinek a vezetéknevét kapja?

Figyelt kérdés
2014. nov. 5. 21:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Automatikusan az anyukáét...kivéve ha van apasági nyilatkozat! Akkor a kórházban oda kell adni a papírt és az apa vezetéknevét kapja.
2014. nov. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Ha nem tesztek apasági nyilatkozatot sem, akkor az anya vezetéknevét kapja a gyerek. Ha az apa tesz apasági nyilatkozatot, akkor természetesen az apa vezetéknevét kapja.
2014. nov. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%
Ha csináltok apaságit és a barátod,élettársad vállalja akkor az ő nevét!Vagy is 2éve így kellet de a védőnő is meg mondja!
2014. nov. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És az apasági nyilatkozatot hol kell tenni? Mi a menete?
2014. nov. 5. 21:26
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Én idén januárban csináltattam. Megyeszékhelyen lakok, nekünk a gyámhivatalba kellett menni, és az anya lakcíméhez tartozó ügyintézőhöz, vagyis, ha nem abban a településen laksz, ahova be vagy jelentve ( ha te vagy az anya), akkor esélyes, hogy el kell menj a bejelentett lakcímed szerinti helységbe és ott megcsináltatni, persze az apával.

Egyébként korábbi években az önkormányzatnál kellett csináltatni, legalábbis nálunk. Ez településenként változó lehet, hogy önkormányzat vagy gyámhivatal.

Az anyától mindenképp kell hajadoni papír, hogy nincs férjnél, nekem ezt az Okmányirodában adták oda. Ezen kívül személyi igazolvány és lakcímkártya kell az anyától és az apától, más nem. Na, meg persze személyes megjelenés mindkét féltől.

2014. nov. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Kormányhivatalban a gyámügyön lehet apasági nyilatkozatot tenni. Vinni kell egy igazolást a nőgyógyásztól a terhesség tényéről, egy hajadonsági igazolást (ezt szintén a kormányhivatalban állítják ki) és a személyes irataitokat.
2014. nov. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnál is megcsinálják az apaságit.
2014. nov. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen jól írja az utolsó. Plusz nekem még kértek egy papírt amit a nőgyógyász állít ki hogy terhes vagy. Mondjuk én a 38. héten csináltam furcsa h így is kérték a papírt pedig eléggé látszott hogy babát várok. :)
2014. nov. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Vagy is az 5ös írta jól :D

8as voltam

2014. nov. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Igen, a nőgyógyásztól mindenképp kell papírt vinni a terhesség tényéről és a várható szülés napjáról.

Kb. 10-12 éve a barátnőmnek elég volt a terhes kis könyvet vinni, ma már mindent túlbonyolítanak.

Annak mindenképp járj utána, hogy gyámhivatal vagy önkormányzat, mert én bementem először az önkormányzathoz, mert első gyerekemnél még ott kellett 4 éve csináltatnom, de elküldtek a gyámhivatalba, tehát ha esetleg székesfehérvári vagy, akkor gyámhivatalba menj.

2014. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!