Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen időközönként érzetét...

Ti milyen időközönként érzetétek hogy lemerültetek? Hogy ki kell mozdulni mert megfulladsz?

Figyelt kérdés
Furán hangzik, 3 hónapos a kisfiam. első baba, imádom, imádok vele foglalkozni, de van hogy azt érzem hogy végem. a sírás kerülget, összeroppanok...stb. akkor vagy kibőgöm magam, vagy a férjemmel "veszek" kicsit össze és adom ki magamból, vagy megoldom magamban és akkor előröl kezdek mindent. de kb 2 hetente elkap ez az érzés.
2014. nov. 8. 14:37
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
ilyenkor semmi sem jó, teljesen magamba fordulok. nem érzem magam jó anyának, feleségnek, háziasszonynak, teljesen elvesztem önmagam.
2014. nov. 8. 14:38
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
ezt hivjak szules utani depresszionak.
2014. nov. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az is volt az első 3 hétben, azaz valami hasonló. de ez ritkán jön rám. nem napi szinten. mit tegyek ellene?
2014. nov. 8. 14:44
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Nekem 3.5 hónapos a lányom, ugyanígy vagyok mint te kedves kérdező, ezért minden héten beiktattunk egy napot amikor apa van a kicsivel, én pedig mehetek dolgozni az üzletünkbe - játékbolt - már az hogy emberek között lehetek sokat lendít a dolgokon. Szoktam még találkozni a barátnőimmel kávézgatok, oda mondjuk viszem a picit is. Elmegyünk egy napra anyósomékhoz, az is szokott segíteni.

Próbálok hetente 2-3 alkalommal kimozdulni, van amikor a picit is viszem, van hogy nélküle. Most például a bölcsiket járom sorra, mert szeretnék visszamenni febr-márc. környékén dolgozni, ha minden jól megy, ez is lefoglal.

2014. nov. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Enyém 4 hós és ismerős az érzés. Nálunk ráadásul apa a munkája miatt csak pár estét van itthon. Én magamra kötöm a babát és sétálok. Rengeteget. Könyvtárba járunk, bevásárolni járunk, fórumozok... de időnként még így is olyan kimerült vagyok, h zokogni tudnék. Már kezdem megszokni...
2014. nov. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
A fiam 6 hönapos nekemis kb 2 hetente előjön de egy hónapig birom, havonta miszàj kiadnom a gőzt, pihennem egy napot. Sajnos egyèbkènt nincs segïtsègem mamik 200kmre laknak...így havon5a egyszer làtogatnak...
2014. nov. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is 3 hónapos kisfiam van, az elején kb. a 6. hétig voltak ilyen bajaim, szerencsére azóta nem. Nekem sokat használ, hogy lefoglalom magam. Kendőbe kötöm és nyakunkba vesszük a várost. Ügyet intézek, munkahelyre 2 hetente be kell mennem, hol ezért, hol azért. Vásárolok, védőnőhöz, dokihoz megyünk. Ráadásul felújítunk, oda is járkálok gyönyörködni. Vagy barátnőzünk, mindezt babával. Majdnem minden másnap van valamilyen program. Ha fáradtabbnak látom, akkor maradunk itthon és csak kiviszem levegőzni kettesben. Nekem ez használ.
2014. nov. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
nekem is hasonló. a férjem 3 műszakban dolgozik elég szívós (mint fizikailag, mint agyilag/lelkileg) én is ott dolgoztam, így tudom mennyire hulla ha itthon van, így nem nagyon van szivem ráhagyni így hétköznap a picit. barátnők nincsenek csak melóból, de ők is úgy dolgoznak mint a férjem, tehát ők sem érnek rá engem "boldogítani". falun lakunk, erősen véges a látni való és a programok lehetősége.családunk 50-100km van tehát ő velük sem tudok lenni. nem tudom mit csináljak. de kicsit jobb hogy ti is vagytok így, azt hittem velem van a gond.
2014. nov. 8. 16:49
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
2 éves a gyerek, hetente többször is érzem ezt, csak nekem nincs hova menekülni innen :((
2014. nov. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

A lányom 6 hetes. Nevezhetnek rossz anyának, de két hetes kora óta minden héten elmegyek pár órára csak magamban, amíg a férjem van vele. Egyszerűen szükségem van rá. Imádom a gyereket, de úgy érzem, megfulladok otthon. Korábban rengeteget dolgoztam, kutatni, konferenciákra jártam, barátokkal találkozgattam, most pedig nagyon magányosnak érzem magam és frusztrál a bezártság. Már annyiból jobb, hogy nagyobb, el merem vinni messzebbre sétálni, a héten voltunk könyvtárban is. Még egy kicsit nagyobb lesz, akkor mehetek vele múzeumba, túrázni, stb., még egy kicsit jobb lesz majd.

Ha nem is nagyon van lehetőséged másra, legalább menj el egy kicsit sétálni, engedd ki a gőzt.

2014. nov. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!