Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az önkormányzattól, családsegí...

Az önkormányzattól, családsegítőtől milyen támogatást lehetne kérni? Suliba járok, elég magas a tandíj, az anyasági segély, meg a megélhetésre és a babára kell! Van valami lehetőségem támogatásra?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
na ezt én is szeretnék tudni! Ugyanabban a cipöben járok mint te. De mi azt csináljuk, hogy mivel csak GYES meg Családi Pótlék jár, nem házasodunk össze így mivel egyedülállónak számítok, jogosult vagyok: emelt összegü családi pótlékra és szociális segélyre amit az önkormányzattól lehet igényelni. Többet sajnos énsem tudok. De minden pénz jól jön az biztos!:)
2010. jan. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mi sem vagyunk házasok, de a családninál szerepel a párom
2010. jan. 28. 19:22
 3/4 anonim ***** válasza:

A tandíj mérsékelését tudod kérni az iskolában. De amúgy ezt az anyasági segély dolgot nem értem, azt csak egyszer adják. Nem GYES-en vagy véletlenül?

A szociális segély meg most akkor nem értem, hogy van, mert én TÉNYLEG egyedülálló vagyok, de azt mondták, nem jár a szociális segély, mert egy segélyt (GYES) már igénybe veszek, és egyszerre kettőt nem lehet.

Amit tudsz kérni: laksáfenntartási támogatás (én erre kapok havi 4000 forintot), illetve rendszeres gyermekvédelmi támogatást, ami annyit jelent, hogy ingyenes a bölcsi. Nekem az egyetemen jár a szociális támogatás, de ha jól tudom, ez csak államilag finanszírozott hallgatók kaphatják. Ha jól tudom, van még rendkívüli gyermekvédelmi támogatás, ezt nálunk évente kétszer adják, de ez városonként változó lehet. A lakásfenntartási támogatást, meg a gyermekvédelmiket nálunk a családsegítőnél lehet igényelni. Ezek az egy főre eső jövedelem függvényei. Nem nagy pénzek ezek, de azért jól jönnek.

2010. jan. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, már kezdek belezavarodni a nevekbe ;-). Amit most kapok az a terhességi gyermekágyi segély! Ezt elvileg 24 hétig kapom, utána mehetek gyedre (ha jól tudom), A suli nem ad semmiféle támogatást. A családsegítőt megpróbálom. köszönöm
2010. jan. 29. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!