Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor díszítitek fel a házat...

Mikor díszítitek fel a házat karácsonyra? Mikulásra már csempésztek egy kis karácsonyi hangulatot a házatokba?

Figyelt kérdés

Szerintetek mikor érdemes elkezdeni hogy ne legyen túl korai , viszont élvezni is tudja az ember a szép díszítéseket!??

Milyen díszeket készítetek a gyerekkel?


köszi!


2014. nov. 17. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi december elején kezdjük, lassan végigérünk a házon. Imádjuk a fényeket, díszeket, giccseket :D és imádjuk élvezni hetekig :))))) A gyerekünk még pici, nem tud készíteni díszt, de megnézzük alaposan a már meglevőket. A fát csak 24-én díszítjük, de addig is szuper érzés így lakni :D
2014. nov. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi december elején már kiteszünk pár karácsonyi figurát, gyertyát, illetve a lányom szobájába felkerül a szoba ablakára a Mikulásos égő is.

Én szeretem élvezni pár hétig a hangulatot. Vagyis nekem ez hozza meg a hangulatot.

Lányommal (4 éves) most csillámporos pillangó díszeket készítünk (facebookon tudom megmutatni milyen):

[link]

2014. nov. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

ó nagyon szép a pillangó :)!!!! nah akkor a kislányommal/kisfiammal idén mi is megpróbálunk ilyet csinálni, imádnak barkácsolni!!


köszi hogy írtatok !!!

Én dec elejére az adventi gyertyát és egyedi adventi naptárat szeretnék csinálni nekik, aztán mikulásra már egy kis lakás díszt is, (ablak világítás, pár fenyőág, dísz ide-oda)...

2014. nov. 17. 13:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Én mindig is imádtam ezeket a dolgokat. Tavaly december elején kezdtem most viszont hogy nagyobb a fiam együtt választottuk ki az ablakra a matricákat így miután haza értünk a vásárlásból rögtön fel kellett ragasztani őket. Szóval igy feltettem a csillagokat is. :)
2014. nov. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Advent kezdetén rakom ki az erkélyre a fenyőgirlandot és az égősort valamint az ajtóra a karácsonyi kopogtatót, a lakásba meg fokozatosan rakom ki a karácsonyi díszítést, szentestére teszem ki a fát és a mécseseket, betlehemet.
2014. nov. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi is nov. 30-án tervezzük feldíszíteni a lakást: ablakmatrica, égősor az erkélyre, természetesen az adventi koszorú, stb.

Legalább Vízkeresztig meg szokott lenni minden, de általában tovább.

2014. nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nallunk december elejen kezdodik a diszites. :) Bentrol kifele haladunk. Vagyis eloszor a hazat belul diszitjuk es kb. december 5-6-dikara felkerulnek az ablakra is a diszek.


Kisfiam 4 es fel eves es iden papir tanyer fuzert keszitunk. Minden papir tanyerra alkot a kisfiam valamit (kb 10 tanyerunk van). Pl az egyik tanyert kekre festjuk es ra ragasztunk feher papirbol hoembert, egyik tanyeron lesz hopehely csillamporbol, a masik tanyerra festunk karacsonyfat es ragasztunk ra gombbol es kovekbol diszkeket. Lehet kivagni csengot arany papirbol es festeni egy barna fenyoagat , gyertyat, telapo fejet vatta szakallal, angyalkat papir csipke szarnyakkal, karacsonyfat ujlenyomatbol, szarvast azt nyomtatok es kivagom mert nem a rajazolasrol vagyok hires de arra is ragasztunk barna osszegyurt papir gobocokat, lehet telapo szant is nyomtatni amit kivagunk es a tanyer kozepere ragastunk es a gyerkoc kifesti/kidisziti... Nagyon szep ha kisdarab mar nem hasznalhato karacsonyi csomagolo papirbol vagunk ki fat, diszeket es ezeket ragasztjuk a tanyerokra vagy hasznaljuk hatternek. Mikor kesz vannak a tanyerok felfuzzuk es maris kesz a karacsonyi disz. :)

Sajnos en linkelni nem tudok mert meg nem keszitettuk el de kb. igy gondolom majd a felfuzest:


[link]

2014. nov. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is már az egész december karácsony :-) Én a fát is előbb fel szoktam díszíteni egy héttel, mert 25.-én mindig elutazunk szüleimhez, és csak szilveszter után jövünk vissza. Így legalább ki tudjuk élvezni a szép fánkat. A babàm decemberben lesz 8 hónapos, szeretnék sok csilli-villi díszt kirakni, biztos fogja őket nézegetni.
2014. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én Advent első vasárnapján kezdem díszítgetni a házat. (Már alig várom :))

Fenyőgirland a lépcsőkorlátra, piros-arany díszítéssel. 2,5 éves a fiam, talán már ő is élvezni fogja. A korlátra "adventi naptárat" csinálok neki, minden napra elrejtek benne valami apróságot. A tükrökre hósprayvel mintákat fújok, az ablakokba is kirakom a világítókat. Adventi koszorú, kopogtató. A teraszt, illetve félig-meddig körbe a házat égősorral díszítem. A fát 24-én délután diszítjük, pár nappal előtte mézeskalácsot sütök. Még valami saját készítésű díszekben gondolkozom, amiben a fiam is kitudná venni a részét.

2014. nov. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Én nem készülök.

A lányom kedvéért lesz egy műfa és pár dísz a lakásban, de a szívem gyűlöli ezt az egész ünnepi mizériát, hiszen a férjem nincs velem, magányos és szomorú vagyok, így nincs értelme az egésznek, alig várom, hogy végre elteljen ez az egész undorító ünnepi időszak és január legyen.

2014. nov. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!