Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit kell mondani?...

Ilyenkor mit kell mondani? Anyuka nekem támadt, mert szerintem aranyos, de nem szép a fia?

Figyelt kérdés

Adva van egy ismerősöm. Sokat nem beszélünk, viszont nemrég egy átadón együtt töltöttünk pár órát. Beszélgettünk mindenről, és felkerült szóba valamiért az adott anyuka, és a kisfia. Kérdezte,hogy mi a véleményem a kisfiúról. Mondtam,hogy nagyon aranyos. Erre közölte,hogy ezt arra gyerekekre szokás mondani, akit nem tartunk szépnek. Mondtam,hogy valóban nem a legszebb kisfiú, viszont aranyos a hangja, mindig köszön az utcán stb.

Ezt ő utána megemlítette az anyukának, aki a boltban odajött hozzám,hogy miért gondolom úgy,hogy a gyereke nem szép. Köpni-nyelni nem tudtam! Először nem is értettem, majd leesett, hogy miért kérdezi.

Most több ismerőstől már azt hallottam,hogy én "fikázom" a gyerekét!

Ilyenkor mit lehet tenni? Magyarázkodni mindenkinek?


2014. nov. 28. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Hagyd, ha magyarázkodsz csak még rosszabb lesz. Anyuka valószínűleg haragudni fog még rád egy darabig, a többiknek meg tudod minden csoda 3 napig tart.

Mellesleg a büdös életbe még ezt nem hallottam, hogy az a gyerek aki aranyos az nem szép. Egy séta alkalmával az utcán kb ötvenen állítanak meg hogy milyen aranyos az öt hónapos babám, akkor innentől mindet elküldöm a fenébe :D

2014. nov. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Pedig így van.

Az a kisgyerek aki nem tetszik, arra én is ösztönösen azt mndom, hogy jajj de aranyos! Aki meg tetszik, akkor meg jajj de szép ez a baba.


Nem kell magyarázkodni, a véleménye mindenkinek meglehet

2014. nov. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell mondani semmit, mindenkinek mas a szep, ennyi.

Gyonyoru a babam de nem tudom h nem a vilag leggyonyorubbje, aki ezt hiszi az nem lat a sajat szemetol olyan elfogult a gyereke iranyaban, erre nem tudsz jot mondani. Amugy a de edes, de aranyos nalam is akkor jon amikor nem tudom azt mondani oszinten h milyen szep!

2014. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én alapból tényleg ilyen őszinte vagyok. Mármint tapintatosan. Tehát,ha egy babát vagy gyereket nem találok szépnek, akkor azt mondom,hogy aranyos, cuki. Nekem nem jön a számra ilyenkor,hogy elájuljak tőle.

De attól,hogy egy gyereket nem tartok annyira szépnek, még aranyosnak tarthatok!

Mondjuk anyuka gondolom egyébként is érzékeny erre, mert napi szinten tesz ki fotót a Face-re, és mindegyikhez jön a kérdés, hogy hát nem gyönyörű!

2014. nov. 28. 15:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, eszembe nem jutna ilyenért letámadni valakit, hogy azt mondta a gyerekemre, hogy aranyos és nem azt hogy szép. Szerintem egyrészt nem mindenki akkor használja azt hogy aranyos, ha nem tartja szépnek, másrészt meg nekem ő a legszebb és kész, de ettől még nem követelem ki, hogy mindenki dicsérgesse.

Az egész nekem elég gyerekesnek tűnik...

Ne foglalkozz vele szerintem, és ne magyarázkodj.

2014. nov. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sem tudom széles mosollyal mondani egy babára, h szép, ha nem úgy gondolom. Olyankor azt mondom, h jaj, de kis aranyos, cuki.
2014. nov. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Dehogy magyarazkodj. A szepseg amugyis relativ. Ahogy most ferjem cikizne vele, mert mindig ezt mondom: kinek mi :D

Mindenesetre en sosem sertodnek meg ilyen butasagon. Mar az is jol szokott esni ha kedvesen ra mosolyognak vagy barmi. Foleg mert eleg sokan nem kedvelik a gyerekeket..

Szomoru, hogy a kedves anyuka nem birja az oszinteseget.

2014. nov. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!