Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Liam nevet kérvényezni...

A Liam nevet kérvényezni kell? Volt aki ezt adta a fiának? Ha esetleg más nevet kérvényeztettek mi volt az? Engedélyezték?

Figyelt kérdés

Nagyon sok külföldi, de kulturált, jó hangzású nevet kivettek az anyakönyvezhető nevek közül. Bezzeg Benjamin, Benjámin és Joachim, hatféle változata adható...

Annyira idióta avítt, és nevetséges nevek közül lehet választani, hogy az felháborító. Szerintem rengeteg olyan név van, főleg fiúnév, amikből az utóbbi 100 évben egyetlen egyszer sem adták a szülők.

Őszintén nekem nem tetszik ez borzasztóan erőltetett magyar nevet kell adni a gyerekeknek hozzáállás.


2014. dec. 9. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]

Kérvényezni kell. Le kell tölteni egy formanyomtatványt és beküldeni az intézetnek. Ha tudjátok, mihamarabb intézzétek, mert csak ritkán ül össze a bizottság (a volt nyelvész professzorom az egyik tagja). Általában el szokták fogadni a kért neveket, csak az ilyeneket nem, hogy Mikkamakka, Gézengúz (mindkettőre volt precedens). :)

2014. dec. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A nyomtatványt keresem éppen.

Hát, a Mikkamakka sem semmi de azért amilyen nevek itt szerepelnek azoknak a 80%-a nem használt név!

Tankréd, Princípiusz, Ormos, Tonuzóba, Orion, Vukán és Pamfilon...és persze a Rodzser és Rodrigó engedélyezettek...:))

Minek van a listában, és miért nem töltik fel olyan nevekkel amikre lenne igény.

2014. dec. 9. 16:51
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Már ne haragudj de a Liam nevet se hinném hogy sokan akarnák adni. Varga Liam? Na ez hangzik erőltetetten és amerikát majmolóan. Jó tudom, neked kell tetszen, de gondolj a gyerekedre is. Van annyi normális név a Mikkamakkán és a Rodzseren kívül.
2014. dec. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A mi vezetéknevünk nem magyar hangzású, és az írása sem magyaros.

Angol név...

A Vargához nem adnám.

2014. dec. 9. 17:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Viszont ha engedélyezik is,a magyar kiejtés szerint kell majd írni.
2014. dec. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még jó hogy a Liamot pont így kell ejteni :). Egyébként én kérvényeztem nevet és nem engedték, pedig nem Mikkamakka volt. Hát nem voltam boldog :(.
2014. dec. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem Liemnek kell ejteni?
2014. dec. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát valahol a kettő között, de inkább Liam mint Liem.
2014. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én Lájemként hallottam ezt a nevet.Azt mer elég érdekes így leírni.
2014. dec. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Liam vagy enyhen liem, de semmiképpen nem lajem:))

Ír katolikus név en nagyon szeretem.

Nevetségesnek tartom hogy Kronosz nevet engedélyeznek külföldi polgári nevet meg nem?

Annyi fölösleges, ocsmány nevetséges töltelék van azon a listán...

2014. dec. 9. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!