Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik olyan helyen laknak,...

Akik olyan helyen laknak, ahol a gyerek kikerülhetetlenül látja a fenyőfa árusítást, ott hogy oldjátok meg a "Jézuska hozza a karácsonyfát" dolgot?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mennyi idősen rakják össze a fejükben ezt a két dolgot? A fiam még picike, fél éves, de pár év múlva felmerül majd a kérdés. Az ablakunk alatt lévő térkövezett placcon több száz fenyőfa vigyorog. Kiváncsi vagyok másoknál ez hogyan "működik"?
2014. dec. 20. 16:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Sehogy. Soha nem mondtuk, hogy a karácsonyfát a Jézuska hozza. Max. talán még akkor, amikor 1-2 éves volt. Nálunk csak az ajándékokat hozza a Jézuska, magát a fát tudja, hogy nem "ő hozza". 4 éves egyébként a kisfiunk.
2014. dec. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nálunk a fát nem a Jézuska hozza. Csak az ajándékokat.
2014. dec. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a fát nem a Jézuska hozza, hanem együtt díszítjük.
2014. dec. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
Sehogy, együtt díszítünk fát és az ajándékot is x-től, y-tól kapja.
2014. dec. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
10%
3 éves a fiam, anyuéknál látta meg,hogy már meg van a fa. Mondtuk neki, hogy a fát a Mamiék veszik, de a Jézuska elviszi és feldíszíti karácsonyra. A miénket még nem látta, mert ma vettük meg, és el tudtuk úgy rakni a terasz sarkába,hogy ne lássa. De ha meglátná, akkor ugyanazt mondanánk! :)
2014. dec. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Mondjuk mi ennyire direktbe szerencsére nem látjuk, de nyilván azért lát a fiam itt-ott boltba, bolt előtt tömegesen élő fát, műfenyőt.

De azt nem firtatja. Annyira a boltban lévő díszeket sem. Valamelyik nap viszont majdnem lebuktam. Anyukámmal voltam csavarogni és vettem díszeket. Hoszú műanyag hengerbe volt, el se tudtam dugni, de nem is idegeskedtem mert mire haza értünk azt hittem hogy már rég alszik. Nyugodtan sétáltam be a díszekkel, erre a gyerek ott termett előttem nekem szegezve a kérdést hogy mit keresnek nálam a díszek. Hirtelen azt mondtam neki hogy el kell hogy küldjem az angyalkának (nálunk angyalka hozza a fát) hogy szép díszes legyen a fa. Szerencsére nem firtatta tovább.


De szerdán aranyos volt. Voltunk Pesten kikerülhetetlen volt hogy elmenjünk egy játékbolt előtt és persze hogy a nagy tömegen keresztül is egy pillanat alatt kiszúrta a kirakatba azt a játékot amit kért a Jézuskától. Erre nagy örömujjongásba tört ki hogy "Anya, itt lakik a Jézuska?" Mondtam neki hogy nem, az csak egy játékbolt és itt a szülők is megtudják venni a játékokat ha születésnapja van egy kisgyereknek. Ezt se firtatta tovább.

Amúgy szerintem simán képbe van, olykor olyan mintha már inkább ő akarná elhitetni velem hogy még elhiszi. Vagy nem is tudom. Mondjuk ha valamit rosszalkodik akkor hat az írok a Jézuskának szöveg, úgyhogy nem tudom. :)


6 éves

2014. dec. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

nálunk a Jézuska hozza a fát, de mivel nem divat ez mostanában ezért mi a Jézuskának írt levélbe beleírjuk, hogy az ajándékok mellé a fát is kérjük :)

mások ezt biztos nem teszik meg, azért nem visz nekik fát a Jézuska :D

na meg csak a gyerekeknek visz és ez minden ünnepre igaz. azért lehet mikuláscsokit venni meg fát, díszeket, azért van ennyi "vedd meg ezt reklám" az ünnepek előtt mert csak a jó gyerekeknek visznek ajándékot, a felnőttek megveszik vagy készítenek ajándékot. ezért is készítünk a nagyszülőknek mi kézzel, mert hát ugye...

szerintem ez jó sztori, 5 évesem simán beveszi :)))

2014. dec. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Mi együt díszítjük a fát, nekem ez gyerekként nagy élmény volt, amíg anya sütött-főzött, készülődött. Az én gyerekeim is imádják, aztán a Jézuska hozza az ajándékokat a fa alá. Ez is elég nagy logisztikai feladat, hogy ne vegyék észre. :)
2014. dec. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mi együtt szoktuk megvenni is, a kisfiam segít kiválasztani, így ő is a részese. Mindig is együtt díszítettük fel a fát, ez a mi gyerekkorunkban is így volt. Csak az ajándékot hozza a Jézuska.
2014. dec. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Mi együtt vesszük a gyerekekkel a fát, és együtt is díszítjük. De például Mikulás előtt sokszor látták a gyerekek a boltban a csoki Mikulásokat. 5 éves lányomnak azt mondtam, hogy a boltban azért rakják ki ezeket, mert nemsokára jön a Mikulás, aki majd hoz csokit. Azóta meg van győződve, hogy a Mikulás a boltban veszi meg a csokit. A fenyőfánál is ilyesmit mondanánk, hogy azért vannak ott a fák, hogy Jézuska lássa, milyen fenyők vannak.
2014. dec. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!