Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mi a véleményetek...

Anyukák! Mi a véleményetek azokról az anyukákról, akik egész nap csak a gyerekkel foglalkoznak?

Figyelt kérdés
, már 1-2 éves gyerekük van, az ún. szuperanyák, és az estéket is azzal töltik, hogy facebookon is az anyasággal foglalkoznak, még akkor sem tudnak kikapcsolni, és ha más anyuka foglalkozik magával, vagy próbál picit kilépni ebből a szerepből, akkor ő mindjárt azzal védekezik, hogy ő az igazi anya. Bennem van a hiba, hogy úgy gondolom, hogy a gyereknek egy olyan anyára van szüksége, aki kívül belül jól érzi magát, és ha ehhez az kell, hogy akár napközbe magamra is gondoljak, akkor magammal is foglalkozom?

2015. jan. 20. 09:16
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
A párom is jobban örülne,ha jól érezném magam a bőrömbe..
2015. jan. 20. 09:17
 2/37 anonim ***** válasza:
71%

Mindenki csinálja azt, amire igénye van, amit szeretne.


Én is inkább a gyerekekkel foglalkoztam, mint azzal, hogy tökéletesen nézzek ki. Nagyon gyorsan eltelnek ezek a babás évek.


Szerintem kicsit sarkítasz amúgy, hogy csak a gyerekkel foglalkoznak.

2015. jan. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Nem tartom normálisnak,hogy minden este valaki még 11 órakor is babás cikkeket likeol, és persze az ő dolga, de ne gondolja magát szuperanyának..
2015. jan. 20. 09:24
 4/37 anonim ***** válasza:
91%
Ne haragudj, de ennek a kérdésnek semmi értelme. te is tudod, hogy most mindenki úgy is azt fogja írni, hogy neked van igazad, és néha ki kell lépni az anya szerepből, és néha magunkra is kell időt szakítani ...stb...Ilyen sablon válaszokra vársz? De van akit az tesz boldoggá meg kiegyensúlyozottá, hogy egész nap a babájával foglalkozzon. Ennyi.
2015. jan. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyensúly a fontos.

Persze, hogy a gyerekkel foglalkozom, hiszen eleve rám van utalva, meg most ez a legfontosabb, de ez nem azt jelenti, hogy ápolatlan lennék, hogy ne tenném rendbe a lakást, hogy ne venném észre, hogy van egy férjem is.

Nekem az nem szimpatikus, aki ilyenkor mindenkivel megszakítja a kapcsolatot, barátok, ismerősök, sőt még sokszor a saját férjével, mert annyira csak a gyerek létezik számára. Vagy akinél a gyerek a kifogás a koszra és az ápolatlanságra.

2015. jan. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül a tökéletes kinézetről beszélek, nem kell ahhoz tökéletesen kinézni,hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben..
2015. jan. 20. 09:25
 7/37 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem mindenki csinálja úgy, ahogy neki jó és ne a másikkal foglalkozzon. Nem kellene a másikat lenézni, megszólni azért, mert ő másképp éli az életét. És ez rád is vonatkozik, te is lenézed őket.

Én a gyerekkel töltöm az egész napomat, az estémet és a hétvégéket pedig a családommal. Engem nem zavar, ha más anyuka nem így tesz, de hidd el, hogy én nem vágyom el a gyerek mellől pl. műkörmöshöz, vagy nálunk fel sem merül, hogy a gyerekünk nélkül menjünk nyaralni. Én nem érezném magam attól jobban. Ha másnak máshogy jó, akkor csinálja úgy.

2015. jan. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Nem írtam volna a kérdést,ha nem azt látnám,hogy elítélik a szuperanyák, ha valaki picit foglalkozik magával..én ugyanúgy szeretek a gyerekemmel lenni..
2015. jan. 20. 09:27
 9/37 A kérdező kommentje:
Ez is kisarkítás, ez a műkörmös dolog..én sose vágytam erre, és a gyerek nélkül sem nyaralnék még..De esténként a férjünkkel is kell foglalkozni,nem csak a gyerekkel és a kakis pelenkákkal..
2015. jan. 20. 09:28
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert valaki a facebookon babás dolgokkal foglalkozik, még nem biztos hogy nem foglalkozik a férjével, vagy nem megy el egyedül sehová, vagy nem olvas könyvet (nem mesekönyvet :)). Én is szívesen beszélgetek babàs dolgokról, hiszen jó az ha az anyukák tapasztalatot cserélnek, de nem ebből àll az egész napom/életem.
2015. jan. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!