Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan döntitek el, hogy...

Honnan döntitek el, hogy illik-e a vezetéknév a keresztnévhez?

Figyelt kérdés
Valahogy én ezt sosem értettem, mikor illik és mikor nem? Ha hasonló betűk vannak benne? ha nagyon különböző betűk vannak benne? Én csak olyan esetben érzem, hogy illenek össze, mikor együtt hülye jelentésük van, (klasszikus Végh Béla, vagy Havasi Gyopárka, Piros Alma, Farkas Piroska, stb)
2015. jan. 25. 10:06
 1/6 A kérdező kommentje:
*olyan esetben érzem, hogy NEM illenek össze
2015. jan. 25. 10:07
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon hosszú, nehezen kimondható vezetéknévhez egy hosszú, cifra keresztnév. Vagy a vége mássalhangzós, és a keresztnév eleje is az, de ebben az esetben is van, ami nem rossz. De van olyan, hogy a kettőt nehéz kimondani együtt.

Egy Kiss Nagy, stb. egyszerű névhez adnék különlegesebb keresztnevet.

stb...

2015. jan. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kimondom együtt és úgy el lehet dönteni, hogy jól hangzik e vagy sem. Például a mi vezetéknevünk S-re végződik. Nekem tetszik nagyon a Zsófi, Szofi, Szabina, de nem adnám, mert kimondva így a vezetéknévvel túl nyelvtörős lenne.
2015. jan. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pl egy rövid R betűvel kezdődő névhez illik olyan, amiben van R betű (de nem azzal kezdődik), vagy akkor sok az R?


Igen, azt én is érzem, hogy nem jó, ha ugyanazzal a betűvel kezdődik a keresztnév. Pl Kiss Sára

2015. jan. 25. 10:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Hangrend, utolsó hangzó.

Pl. a Rácz-hoz illik minden, ami nem zöngés hanggal kezdődik. Rácz Szabina pl. nem jó együtt.

2015. jan. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előttem írók válaszán kívül még akkor sincs jó csengése a névnek, ha i-re vagy ai-re végződő vezetéknévhez J kezdőbetűs keresztnév párosul.

Pl.: Tarpai Judit

Tápai Johanna


Valamint ha az utolsó és első szótag megegyezik, hasonló:

Madár Áron


Egy szép magyar vezetéknévhez nem tennék különleges külföldi nevet sem: Hunyadi Dézi

2015. jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!