Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik érettségi előtt vállaltak...

Akik érettségi előtt vállaltak gyereket, utána hogyan érettségiztetek? Mennyire volt nehéz? Mesélnétek?

Figyelt kérdés
2015. febr. 1. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Szia. Bövebben?Attol függ

Ha meg a pocakodba van akkor könnyü. De ha mar megszületik akkor felejtös tanulni szereket rendezni 2 együtt nem megy a jezdetekben amikor ejszaka 3 oránkent felkel kelni vagy egesz ejszaka bem alszol......

2015. febr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Elirtam Gyereket rendezni
2015. febr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sajnos még csak gondolatban van a baba.

Párom azt mondta mindenképp érettségi után vágjunk bele,bár nagyon szeretné de így látja jónak (amugy ő 24 éves).

Van egy évem az érettségiiig, de az rengeteg idő, nagyon szeretném azt a babát . Egyébként is biztosan nem fog elsőre összejönni.

Mindenképp a pocakban lenne érettségi alatt

2015. febr. 1. 23:00
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fog összedőlni a világ, ha egy picit még vártok. A türelem gyakorlása nagyon fontos, a gyermeknevelésnél is nagy szükséged lesz rá :) De egyébként én azt tanácsolom, hogy ha az érettségizés után később még vannak továbbtanulási terveid, és nem pedig csak átmenni szeretnél (hanem pl. egyetemet végezni), akkor tényleg várjatok. Az érettségi önmagában elég nagy stresszfaktor, a terhességgel vagy gyerekszületéssel kombinálva pedig kifejezetten kikészíthet. Semmiről sem maradtok le, ha utána vállaltok csak babát :)
2015. febr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
ebből se lesz diploma...
2015. febr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

És egyedül is fel tudod majd nevelni??

Mert azt ugye te se gondoltad komolyan , hogy majd felcsinál egy 17 éves lányt és leéli vele az életét!?

Nagyon buta vagy az látszik az írásodból is!

Előbb érettségizz le, tanulj tovább, legyen munkád, ne a semmire szülj!

2015. febr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Kedves utolso válaszoló !honan tudod hogy 17 éves ?lehet évvesztes vagy oszályt ismételt? De egyetértek vele akar hany éves is vagy 17 vagy 20 akkoris amig munkad nincs legalabb ne valald be meg a gyereket .Nagyon sokba kerül egy gyerek fölegg az első idöszakba .kisagy babakocsi stb.Elmondom az én történetem.Már 16 évesen szerettem volna gyereket de csak gondolatba .Befejeztem az iskolat azonal találtam egy jo munkahelyet .julius 17 felvettek .agusztus 1 en pozi volt a teszt !Nem tervezett volt vagyis nem vedekeztünk a férjemmel ha jön jöjön .A kedves fönök asszonyomnak hála megvolt a 180 napom ledolgozott .A vilag legjobb fönöke volt amit manapság nem találni !szoval megszületett a gyerekem kaptam gyest gyedet minden !Ebböl azt akartam kihozni hogy nem mindegy hogy dolgozol és ugy mész szülni vagy nincs munkad és ugy nagy a külömbség (munka viszonnyal kb 80 e ft kaptam havonta munka viszony nélkül csak kb 25 e ft fogsz kapni .Óriasi a külömbség? Nagyon gondold át .visza terve amit irtal hogy lehet nem jön össze elsöre en ere nem vennék merget mindketen nagyon fiatalok vagytok szerintem elsöre össze jön
2015. febr. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is várnék. A gyerekvállalás nem csak a vágyakon áll vagy bukik. Érettségizz le, tanulj szakmát. Pl. foglalkozz kisgyerekekkel, dolgozz 1-2 évig, költözz össze a pároddal, esetleg házasodjatok össze, és még ezek után is fiatalon lennétek szülők:)
2015. febr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak,naz érettségit kellene megvárnod, de legalább egy szakmát is szerezhetnél, amíg még beleesel az ingyenes korhatárba.

A gyerekvállalás nem szalad el, lesz még időd babázni, de ne szülj a semmire egy nyamvadék érettségivel.

Abból, hogy nem tudsz várni, látszik, hogy nagyon gyerek vagy még. 15 éves korom óta szeretnék babát, idén leszek 25, még nem szültem, mert azon dolgozok, hogy a gyerekem a lehetö legjobb körülmények közé születhessen, és ne azon kelljen görcsölni, hogy kerül-e étel az asztalra. Másrészt ma már szóba se állok azzal, akivel 17 évesen még nagy volt a szerelem, és az összeköltözést terveztük, ha leérettségiztem.

2015. febr. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy vesszük, érettségi előtt vállaltam gyereket, de én akkor már egy éve dolgoztam, csak nem fejeztem be a sulit. Húsz évesen szültem, terhesen iratkoztam be gimnáziumban levelezőre, az utolsó két osztályt így végeztem el. Nem volt különösebben nehéz, 11.-ben tettem előrehozottat két tárgyból, 12.-ben pedig a maradékból, meg még mellé letettem egy nyelvvizsgát angolból a plusz pontok miatt. Így elosztva nem volt gáz egyáltalán. Utána egyetemre mentem (nappalira), na ahhoz képest meg tényleg eléggé nudli volt az érettségi :) Pedig én egyedül neveltem a fiamat, annyi segítségem volt, hogy kéthetente be tudtam menni a gimnáziumba az óráimra, de amúgy külön a tanuláshoz nem tudtam rábízni senkire, végig mellette tanultam.
2015. febr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!