Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyermekes anyukák! Melyik...

Kisgyermekes anyukák! Melyik munkát választanátok?

Figyelt kérdés
Nagy dilemmában vagyok. 2 munka között őrlődök és egyenlőre még nem tudtam dönteni. Az egyik nettó havi 440.000 Ft, de 9-17:30-ig az irodában kell ülni és néha (évente 1-2 alkalommal) külföldre is kell utazni miatta néhány napra. Plusz a munkavégzés helye a város másik végén van, naponta 2,5-3 óra utazást jelentene. A másik (bevallom ez a szívemhez sokkal közelebb áll, mert köze is van a végzettségemhez) kötetlen munkaidőben itthon végezhető (6-8 óra), hetente 2X van fizetés 25-45 ezer között/ alkalom, tehát legrosszabb esetben 200, legjobb esetben 360 ezer/ hó. Utóbbinál hétfőn, kedden, csütörtökön itthon tudnék lenni egész nap. Szerdán és pénteken kéne bemenni a belvárosba felvenni az új munkát (ez max. 2 óra pluszban). A szívem a másodikhoz húz, az eszem az elsőhöz, mert elég nagy háztartást kell fenntartanunk.
2015. febr. 3. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
ha megengedhetném magamnak a 2.-at mert nagyon jónak hangzik :-) de ha muszály lenne,mert nem jönnénk úgy ki,az elsőt.mérlegelned kell az anyagi helyzetet, mennyi kiadás,bevétel van. nekem a 2. lenne a nyerő,de ezt neked kell eldöntened,ellene mellene érvekkel.
2015. febr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
*mellette
2015. febr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
ez nem valami sok információ. A kérdés az, hogy mennyi a kiadásotok, mennyi a férjed bevétele, mennyivel kell hozzájárulnod, mekkorák a gyerekek, hogyan tudjátok megoldani a bölcsiből/oviból elhozást, stb. stb. Nettó 440-ért szerintem abszolút nem sok az az idő, amit bent kell lenni, de ha a másikból is simán kijöttök, és nincs igazán szükség a pénzre, akkor meg simán vállalhatod a másikat is. Egyébként szerintem elég sok ember kíváncsi lenne itt arra, hol van ennyi pénzt hozó hely, túlóra nélkül, ennyire egyszerűen.
2015. febr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A férjem 200-220 között keres havonta. A gyerekek kicsik még, 4 és másfél évesek. A baj az, ha a 2. munkát választom és éppen rosszabb fizut kapok, akkor a rezsi, óvoda, bölcsőde, benzin, étel kifizetése mellett kb. 50 ezer marad hó végén, ami nem valami sok.
2015. febr. 3. 17:02
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

a 2. nem valami biztosítós, üzletkötős, ügynöki munka?

mert akkor az elsőt javaslom

2015. febr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
2.
2015. febr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
a férjed bevételét látva és a többi körülményt figyelembe véve az elsőt választanám. Így évente akár néhány milliót félre is tudtok tenni, bármi jöhet a jövőben.
2015. febr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
minden másra 50.000? huha sok rezsitek lehet. vagy magánovi? mondjuk azt mondják a bölcsi drága.nem akarok kutakodni,de ennyiből sokan megélnek 2x is. na mindegy,biztos nagy a ház,vagy nem tudom. ha bizonytalan a fizu,milyen munka, ha ilyen netes,ne bízz benne! ha kijöttök, és megbízható munka a 2.jobb,de ha tényleg 50.000-etek maradna akkor az első,bár lenne akkor fél 9 mire hazaérnél. Heti hány napos a munka?
2015. febr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos a ház fenntartása nagyon sok pénz. 200 nm-s, sajnos eddig még nem tudtuk eladni, pedig már szeretnénk túladni rajta és egy kisebb házba költözni. Csak a fűtés ilyenkor kb 100 ezer. Ha sikerülne eladni, akkor nyugodt szívvel vállalnám a másodikat, de így nem tudom, hogy be merjem-e vállalni. Viszont nagyon sajnálnám azt, hogy a gyerekekkel sokkal kevesebb időt tudok foglalkozni. És akkor mikor főzök, mosok, vasalok, takarítok? Mindkettő megbízható munka. Az első könyvelés egy finn cégnél, a másik egy könyvkiadói munka.
2015. febr. 3. 17:29
 10/12 anonim ***** válasza:
pedig a könyvkiadó jó lehet. most rögtön kell döntened? amíg tudod,gondold át minnél többször
2015. febr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!