Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik nevet találjátok a...

Melyik nevet találjátok a legszebbnek, melyiket adnátok a gyermeketeknek, illetve mennyire gyakoriak a környezetetekben?

Figyelt kérdés

Lány: Flóra, Emma, Hanna (Johanna), Alina

Fiú: Kornél, Csongor, Adrián, Oszkár


Köszönöm a véleményeket!



2015. febr. 3. 21:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

ezek abszolút vállalható nevek, de én egyiket se adnám :)

Emma nagyon gyakori, fiam ovis csoportjában 3 is van belőle, baráti körben, minden 3 év alatti kislány vagy Emma vagy Anna :D Hanna szintén sok van, felénk legalábbis.

talán az Emmára mondanám, hogy már annyira tucatnév, hogy azt nem adnám csakazértse :D

Csongor és Kornél is van pár felénk, de azok nem olyan számban mint mondjuk a Noel :)

2015. febr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Johanna, Csongor. Ezek tetszenek.
2015. febr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az én fiam Hanna lett volna, ha lány,de az én köreimben rengeteg van. Az Emma nagyon szép, ez is felmerült nálunk. Most várom a második fiút és a Kornél benne volt a listában, csak mindenki leszavazott, így végül nem nyert mert és becézése nem tetszik. :( Az Oszkár nekem borzalmas! A többit nem igazán adnàm.
2015. febr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik a Flóra. Az Alina is szép, de én Anita vagyok tehát kicsit keverhető így nem adnám :)

Emmát Hannát nem adnám nem nagyon tetszenek. egy Hannát és egy Emmát ismerek.

Kornél és a Csongor egész jó, Oszkár nem tetszik, nagyon kutyanévként van előttem. Az első kettőből is egyet egyet ismerek. Adrián a fiam neve :) tehát tuti befutó. rajta kivül egyet ismertem még a középsuliba.

2015. febr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nekem az Emma és a Kornél tetszik.

A Flóra, Hanna felénk igen gyakori. Alina nem gyakori, egyik barátnőm kislányát hívják így, de ők amúgy Londonban élnek.

A fiú nevek közül egyik sem gyakori felénk.

2015. febr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Flórából nincs a környezetemben és Kornélból. Emma, Hanna rengeteg van, az Alina nekem nem tettszik. Csongor 3 van a kicsim csoportjában, az Oszkár nekem nem... az Adrián viszont nagyon szép és nem is túl gyakori.
2015. febr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)
2015. febr. 3. 21:46
 8/18 anonim ***** válasza:
A legszebb a Flóra és a Csongor, bár az Emma és a Kornél sem rossz, az Emmát adnám a gyerekemnek (a Flórát is, ha arról nem egy olyan ember jutna eszembe, aki miatt nem választanám ezt a nevet), a Csongort akkor adnám, ha Magyarországon élnénk. Egy Emmáról hallottam a környezetemben, illetve egy Kornélt, egy Adriánt, egy Csongort, és egy Oszkárt ismerek, de ők huszon-harminc valahány évesek, illetve a fentebb említett Flórát, aki 30 közeli.
2015. febr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Teljesen jó nevek, a lányok közül mégsem adnám egyiket sem (de a legjobb a Hanna), a fiúk közül viszont a Kornélt adnám is. :)

Emma és Hanna rengeteg van az engem környező babáknál, Adriánból és Flórából pedig néhányat ismerek, azok is tinédzserek már. A többi nagyon ritka felénk.

2015. febr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Lány: talán az Alina.

Fiú: Adrián.


Gyerekemnek nem adnám egyiket sem. Nem csúnyák, csak más nevek jobban tetszenek.


Környezetemben nincsenek ilyen nevű személyek, legfeljebb távoli ismerősöm vagy annak a valakije, pl.: egyik volt középiskolai évfolyamtársamnak, akivel két kezemen meg tudom számolni, hány mondatot beszéltünk, Hannának hívják a kislányát. A volt kolléganőm kisebbik fia Adrián, jó ha kétszer láttam a srácot.

2015. febr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!