Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mást is zavar, hogy gyermekvál...

Mást is zavar, hogy gyermekvállalás után minden hivatalos helyen "anyuka" megszólítás lesz a "hölgyem"-ből?

Figyelt kérdés
Ilyenkor kicsit úgy érzem, hogy az emberi mivoltom kizárólag "anyukára" redukálódott...
2015. febr. 6. 13:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
nekem tetszik, de csak a védőnő hív így, meg szülés után a kórházi ápolók (volt aki kikérte magának..)
2015. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Az anyukázást én sem szeretem, de nincs mit tenni :P
2015. febr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Ritkán szóltak így, de ez legyen életem legnagyobb problémája.
2015. febr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Én úgy veszem észre, hogy ez a megszólítás csak a gyerekkel kapcsolatos ügyintézések során van. Egyéb helyeken marad a régi megnevezés.

Viszont ettől függetlenül én nem hiszem hogy ez "redukálásnak" nevezhető. Az anyaságtól szerintem nem kevesebb lettem, hanem több.

2015. febr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyerekorvosnál és az oviban hívnak így. az óvónők, dadus, a titkárságon. Kifejezetten zavart egy időben, de már megszoktam. Ott, abban a szituációban és anya vagyok, és kész.
2015. febr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#4 - igen, a gyerek jelenlétében szoktam én is "anyuka" lenni, ha nincs velem, akkor ugye nem tudják. Vagy ha neki intézek valamit.


Nekem ez kicsit olyan, mintha a szőke hajú ügyintézőt én meg visszaszöszizném, hiszen igaz rá, hogy szőke.


Csak ma intéztünk okmányokat a lányunknak és magunknak. A férjem előbb ért oda, amíg nem jelentem meg mellette, addig ő is "uram" volt. Amikor nyilvánvalóvá vált, hogy a gyereknek is intézünk, onnantól apuka-anyuka lettünk.


De már terhesen is a bolti eladó anyukázott...

2015. febr. 6. 13:55
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

Hát, amikor engem anyukának hívnak, akkor az esetek nagy többségében a gyerek miatt, a gyerekkel kapcsolatos a megszólítás. Pl. bölcsibe, oviba, gyerekdokinál. Erre én büszke vagyok.

Ha szólóban megyek be valahova, engem még sosem anyukáztak le!

2015. febr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Ahol a gyerekkel kapcsolatban járok el, ott anyukáznak. Pl. kórház, óvoda, ott a gyerek anyja vagyok, nem érzem degradálónak az anyukázást. A hölgyemezést, kisasszonyozást, asszonyomozást kimondottan útálom, nem vagyok én nagysasszony :)

Az Önözésnél talán valamivel közvetlenebb az anyukázás.

2015. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

első vagyok.


miért vagyok lepontozva azért, mert örülök, hogy anya lettem és jól esik hallani?

2015. febr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Engem nem zavar, igaz, csak a gyermekorvos szólít így. Mástól még nem hallottam ezt a megnevezést eddig.
2015. febr. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!