Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen név illene...

Szerintetek milyen név illene a Gabriella mellé?

Figyelt kérdés
Én az egy keresztnév híve vagyok, de a férjem csak úgy volt hajlandó beleegyezni az én kedvencembe, a Gabriellába, ha kaphat mellé egy második nevet is. Ötletek?

2015. febr. 6. 17:30
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a Gabriella olyan név, amihez vétek még egyet passzítani. Meg eleve az elvet sem értem. Az oké lenne, ha neki is lenne egy kedvence, és azt akarná másodiknak, de így mi az értelme?
2015. febr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Az ő családjukban hagyomány a két keresztnév, és ezért folyt nálunk a vita.
2015. febr. 6. 18:07
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez elég nehéz kérdés. Segítene, ha tudnánk a vezetéknevet is, mert sokat számít, hogy hány szótagú, milyen hangok vannak benne stb. :)
2015. febr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Szerencsére egy elég semleges vezetéknévről van szó: Szabó.
2015. febr. 6. 18:10
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is nehéz ügy.

Próbáltam mellé rövid neveket, nem hangzott jól. Talán még a Katalinnal elfogadható, ha nem zavar, hogy kissé régies. Csak így meg marha hosszú lesz a neve.

Esetleg Gabriella Kata? (ez sem az igazi)

2015. febr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Én még a Szabó Gabriella Lénán gondolkodtam, de az a férjemnek nem tetszik.
2015. febr. 6. 18:13
 7/33 anonim ***** válasza:
86%
Az én lanyom neve Simon Ramóna Gabriella ( a Gabriella nevet azert kapta mert párom anyukáját ugy hívják :)
2015. febr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a Gabriella egy régiesebb név (ez még önmagában nem az), és az újabb rövid divatnevek nem passzolnak hozzá stílusukban. Legalábbis amit én végigpróbáltam hozzá.

Esetleg Szabó Gabriella Eszter? Szabó Gabriella Rita? vagy most még, ami divatos is (bár nekem nem igazán tetszik) a Zita? Vagy volt egy ismerősöm, aki Gabriella Krisztina volt, szerintem az sem rossz :)

2015. febr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Gabriella Kata pedig szerintem nagyon-nagyon jó!
2015. febr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
61%
:-)
2015. febr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!