Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki azt a nevet adja a gyereké...

Aki azt a nevet adja a gyerekének, hogy mondjuk Kovács Réka Kata, az belegondol abba, hogy ez hogy hangzik?

Figyelt kérdés

Nem rosszindulatból kérdezem, csak az érdekel, hogy belegondol abba, hogy ez furcsán hangzik így, és ennek ellenére is ezt a nevet adja, vagy észre sem veszi. Nem akarok senkit megbántani, mindkét név nagyon szép, sőt úgy hogy Kata Réka pl semmi baj nem lenne vele, de így elég furcsán hangzik, én a magam részéről haragudnék egy picit a szüleimre ha így hívnának.

Volt egy ismerősöm babát várt, és egyszer elújságolta, hogy úgy néz ki megvan a neve, úgy fogják hívni, hogy Jakab Bernadett. Erre finoman megkérdeztem, hogy belegondolt-e abba, hogy benne lesz a gyerek nevében az, hogy Kabbe? Erre meglepődött, és közölte, hogy erre nem is gondolt, de milyen jó, hogy szólok,tuti nem lesz Bernadett mégsem....


2015. febr. 17. 14:15
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk a vezetéknév ma-ra végződik, így simán kilőttem a ma, mi, no, ki-val kezdődő keresztneveket. :)

Egyszer amúgy ezt már leírtam valahol, és többen írták, hogy szerintük hülyeség, mert senki nem fogja makizni a gyereket, de én úgy voltam vele, hogy enélkül is képesek a gyerekek csúfolódni, úgyhogy nem adnám alájuk a lovat. :)

2015. febr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
50%

Sosem szólítja az ember a gyermekét az egész néven , sőt életében is keveset használja az egészet kimondva, valamint a masodik keresztnév el is felejtödik a gyereket meg az elején mindenkinek úgy mutatják be, majd 1 évesen már csak Réka .

Mindenki azt adja ami neki tetszik!

2015. febr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
59%
Ez csak belemagyarázás, amit írsz. Nekem például fel sem tűnt, hogy mi a bajod ezzel a névvel.
2015. febr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
61%
a sima Kovács Rékát meg másért fogják csúfolni.
2015. febr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
42%
Jezusom h neked mennyi idod van. Most komolyan te igy elemzed a neveket? Nagyon elvetemultnek kell lennie valakinek h ilyeneket keressen egy nevben. Felelmetes. Amugy teljesen mindegy h nevezed el a gyerekedet, a gyerkocok nagyon kreativak, barmire tudnak becezest, csufolodast kitalalni. Majd mikor a sajatodat nevezed el, vagy nevezted el, kivancsi lennek h fagy le a mosoly az arcodrol amikor meghallod h csufoljak majd.
2015. febr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
87%

A Jakab Bernadett példádon jót röhögtem:-) Normális embernek eszébe sem jutna a "kabbe", ami ugye ebben a formában nem is jelent semmit. Amúgy is az ember szótagokra bontja a szavakat, úgy meg kabber lenne.

A Kovács Réka Katával sem látom a problémát. Talán az a baj, hogy az egymással alliteráló két név nincs egymás mellett? És akkor mi van?


Van egy csomó név, amit pl. pont a furcsaságuk miatt szeretek. Vedd Till Attilát: Tilla. Tök jó! Kár lett volna, ha a mamája túl sokat gondolkodik...

2015. febr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
38%
Bírom, hogy mindenki le van pontozva, aki nem ért egyet a kérdező baromságával.
2015. febr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
42%
Persze h le van. Aztan majd jon egy ilyen dumaval h o nem pontoz. :-). Mindegy is sokat minosit a dolgon. En felfele pontoztam mindenkit es mivel nem ertettunk egyet a kerdezovel o lehuzott meg is latszik egybol. :-)
2015. febr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
53%

Furcsa dolog a névadás.

2 kamaszomnak olyan neve van, amivel még nem találkoztam máshol. Mondták, hogy hú, de csúfolni fogják őket. Soha nem kaptak kritikát, általános tetszés övezi a nevüket.

Egyik ovisomnál volt egy név, ami iszonyúan tetszett, saját találmány, de nem adható. Választottunk olyat, amit így lehet becézni. Ment a szöveg, hogy ez hülyeség. Mi vegyesen használjuk, az oviban csak a "becenevét" használják, annyira telitalálat.

Legkisebbemnél azt mondták, olyan kemény név, hogy még én sem fogom tudni így szólítani, majd mindenki hülye beceszókat aggat rá. Első pillanattól a nevén szólítjuk, és senki nem próbálta becézni, mert úgy jó, ahogy van.


Akkor min is kell annyit gondolkodni? Van határa a józan észnek, azon belül kell maradni. A kérdező példáival meg nincs gond.

2015. febr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
69%
Már úgy értem, hogy a kérdező rossz példákat hozott, nincs gond ezekkel a nevekkel.
2015. febr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!