Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedül vagyok gyerekkel. úgy...

Egyedül vagyok gyerekkel. úgy néz ki lenne munkám, ráadásul a MÁK-nál áprilistól. A gyerek csak máj-ban lesz egy éves. Segítség nincs. Csóró vagyok és még nem is tudom hogy dolgozzak?

Figyelt kérdés

teljesen elvagyok keseredve, minden családtagom folyamatosan zsarol, hogy nem szép, hogy segítséget kérek, menjek dolgozni, jelentkeztem e már valahova stb.

jelentkezem. hívtak is, várnak..

és felénk egyáltalán nem könnyű munkát találni.

pláne olyat, ami majd egyezik a bölcsi nyitvatartással, vagy fogadási idővel.

gondoltam majd így munkanélkül beszoktatom valahogy valahova a rendszeres gyermekvédelmivel.

habár munka nélkül ez is nehéz lenne, mert gondolom beszoktatásra nem is kapok semmi segítséget és nem csak az étkezési költség van úgy hallottam.


gyerektartást sem kapok, mert nem tudok gyermekelhelyezésit sem indítani, mert nem engednek be gyerekkel a bíróságra.


amúgy meg egy percet sem volt még nélkülem a kicsi. és nem is bíro lelileg sem másra hagyni, mert senki nem vigyáz rá. álltatják, járatják, tömik minden olyannal, amit nem szabad, meg volt pl bnőm, ha köhintett a kicsi, rászólt, hogy ne köhögj..másnál leesett az ágyról, miközben direkt felhívtam a figyelmet, hogy már úszik, mászik, fokozottabban kell figyelni, valahol meg szoivacsdarabot evett, a kakájában láttam viszont. mindezek olyan pillanatokban történtek, amikor pont nem voltam jelen, órák hosszára soha nem hagytam senkire még, de ezek után csodálnám azt is, ha élve megúszná, ha valakire egy napra hagynám..


nagyon ideges vagyok, és küldenem kellene az erkölcsit meg egyebeket, semmit nem tudok intézni, mert a gyerek is iért ne, pont most nyűglődős, nem alszik el, kicserélem a pelust, következő pillanatban teledurrantja, persze miután felöltztettem, a védőnő félreért, mire megmagyaráznám, leteszi a telot, így nem azt fogja hozni amit kértem, egységem persze nincs visszahívni és még pénzbe is fog kerülni(recept kellett volna csak, ő a doki asszisztense is, erre közli, rendben hozok krémet, és LETESZI a telot.


nem birom már, minden összejön, semmi nem megy


kérlek segítsetek


2015. febr. 23. 12:08
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

szóval a felvétel napja üti is a beszoktatást, a bölcsibe adási időpontot, mindent.


így is reménytelen vagyok, nincs egy fillérem se fizu után egy héttel (rezsit befizetem, plusz tápszer, pár alapkaja és szevasz)


erre egy lehetőség, és csak a gond van ezzel is

2015. febr. 23. 12:12
 2/21 anonim ***** válasza:

Kezdhetsz áprilisban dolgozni. Csak akkor le kell mondani a kapott ellátást (gyes/gyed). Majd amikor betölti a kicsi az 1 évet, akkor újra igényelni.


És persze, hogy nyűgös a gyerek, ha érzi, hogy feszült, stresszes vagy...

2015. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Értem, aggódsz meg ki vagy készülve, teljesen érthető is. De azért olyan nehéz elhinni, hogy egyetlen épelméjű barátod/ismerősöd rokonod sincs. Nem túlzod el egy kicsit a helyzetet? Nem arról van szó, hogy valahol legbelül nem tudod őt elengedni? Bocs az amatőr lelki vájkálásért, de évente egy-két alkalommal azért a föld alól is tud az ember keríteni egy barátnőt, mondjuk a bírósági tárgyalás idejére. Parkból, játszótéri sétáról sem barátkoztál össze egy anyukával se, aki tenne egy kis szívességet? Később, adandó alkalommal majd viszonzod!


A másik meg, felháborítónak és messzemenőleg diszkiminatívnak tartom, hogy gyerekkel nem lehet bemenni a bíróságra!! Miért, veszélyben ott a gyerek? Vagy ő veszélyeztet valakit?


Ha felvesznek a MÁKhoz, kérj haladékot a beszoktatás idejére. Egy-két hétről van szó, más munkavállalóra is legalább ennyit kell várni, én tudom, hidd el. Felmondási idő satöbbi.


Van egyébként helyetek a bölcsiben, tudnád vinni? Ha nem, mindenképp meséld el az elkeserítő helyzetetedet az bölcsőde vezetőjének, és kérd, hogy tegyen a sor elejére, mert másképp sosem lábaltok ki ebből. Járj a nyakára, ha kell.


A védőnőhöz meg menj el személyesen a tanácsadásra, az ingyen van.

2015. febr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

1 év alatt nem vesznek be bölcsibe gyereket


pont most akarom írni a MÁK-nak, hogy ez év 2. felében tudok csak kezdeni, erre "kommunikációs hiba" nem működik a levelezőrendszer.


én nem tudom mi van már minden összejön :(


lenne, kire bízni, csak írtam mik történtek már eddig is

2015. febr. 23. 12:54
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vidd másik bölcsibe.

Nővérem 8 hónaposan adta be a fiát. Törvény van rá, hogy be kell venniük amúgy.

2015. febr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hely, akkor olyan nincs, hogy csak 1 éves kor után veszik fel. Pár hónaposan is lehet vinni. Nem azért mondták ezt, mert akkor (szeptemberben) kezdődik kvázi a "tanév"?
2015. febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
amikor pár hónaposan gondolkodtam a bölcsin itt szedtek szét anyukák engem ízekre, hogy lehet ilyen picit beadni, meg vele nem is fognak foglalkozni, mert kevés a gondozónő, őt tennék mindig utoljára a "kiszolgálásban", stb hogy hagynák sírni, és különben is 1 év a minimum határ.
2015. febr. 23. 13:09
 8/21 anonim ***** válasza:
És akik ezt mondták neked, azoknak is problémát jelent egy telefonhívást árát előteremteni??
2015. febr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
nem hiszek az ezotériában ugyan...de ez egy jel, hogy bekrepált a levelezőrendszer és nem tudom megírni, hogy csak később kezdenék? mert még most sem állt helyre..
2015. febr. 23. 13:19
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Na látod, ezért mondom, hogy nem akarod elvállalani ezt a munkát, mivel nem akarod elengedni a gyerekt. Én a levelezőrendszer hibáját inkább próbatételnek fognám fel. Hidd el, a gyerek érdeke az, hogy kiegyensúlyozott legyél, ami jelenleg nem mondhat el rólad, mert nincs meg az anyagi biztonság elemi szinten sem. Tudom, milyen érzés ez. VÁLTOZTASS!! Nehogy már a levelezőrendszer hibája meggátoljon abban, hogy rendezd a helyzetedet a saját magad és a gyereked érdekében!!!!
2015. febr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!