Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Komolyzene nagyon erős hatása...

Komolyzene nagyon erős hatása a kisfiamra. Ne hallgassunk inkább?

Figyelt kérdés

Két éves kisfiam mindig is imádta a zenét, és nagyon hamar kiderült róla, hogy rendkívül muzikális. Magam is zongorázom, és koncertre járó vagyok, így már a pocakomban sokat hallgatott ilyen zenét, és azóta is itthon. 1 éves korában!!! tökéletesen visszadúdolt dallamokat, másfél évesen kb 30 dalnak énekelte tisztán a dallamát (bár még beszélni nem tudott). Máig az egyik kedvenc időtöltése a zenehallgatás, táncolás, éneklés, zongorázás. Komolyzenét viszonylag rég hallgattunk a jelenlétében...


A hétvégén voltunk egy ünnepségen, ahol elhangzott a himnusz, és a végén a szózat is. Mindkettőnél az amúgy örökmozgó gyerek megállt, némán hallgatta, és a himnusz végére bekönnyezett a szeme, és kérte, hogy még. Amikor hazajöttünk, beraktam neki ezeket, és feküdt a mellkasomon, hallgatta. Aztán kiadta a youtube Vivaldi Tavaszát azzal a homokrajzos installációval, és betettem neki. Hihetetlen arcokkal, néhol könnyezve, beleborzongva, némán fekve hallgatta végig, és az utolsó traktusoknál olyan sírógörcsöt kapott, hogy azt hittem valami komoly baja van. Nem hiszti, hogy mégegyszer, hanem komoly, keserves zokogás, mint amikor valamije nagyon fáj. Kérdeztem, hogy mi a baj, és mondta, hogy zene, zene. Beraktam mást, és megnyugodott...

Tegnap férjem megint berakta neki, és csodálattal hallgatta, megint kicsit szipogott is alatta, de közben mosolygott is...a végén ismét a keserves zokogás, és alig lehetett megnyugtatni. Kérdeztük, miért sír, mi a baj, és mondta, hogy a zene...


Mi lehet ez? Inkább ne hallgattassunk vele ilyet? De ő meg kéri, folyton ezt kéri azóta, nem is jó más zene, amit berakunk, csak ez. Tapasztaltatok már ilyet? Ennyire erős érzelmi hatással lenne rá a komolyzene? Így megérinti a lelkét? Nem teszünk kárt vele, ha így "megerőltetjük"?

(babakorában amúgy pont az ellenkezője, mindig abbahagyta a sírást, ha betettünk ilyen zenét, és megnyugodott)


Szívesen várnék tapasztalatokat, véleményeket! Köszönöm



2015. febr. 25. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
De aranyos... nagyon átérzi. Ő sem tudja még magát szavakkal kifejezni, ezért a zene közelebb áll az ő világához, nagyon rá tud hangolódni. Inkább épphogy gyűjtenék neki olyan felvételeket, amikből pozitív érzés, megnyugtató vagy vidám hangulat árad. Biztos kaphatók is ilyen gyűjtemények. A drámai, nagyzenekari műveket kerülném, ha ilyen hatással vannak rá.
2015. febr. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

detto


halgassa nagyon jot tezs neki


ez a srás könybelábadozo szem nálunk is vankis kcsa fürdik és a kiskarácsony cimű dal amugy meg imádja a zenéket ha ezt a kettöt nem hallja akkor semmi problémája. és és még egy dal eszembe jutott

Hol csavarogsz kis krokodil. na ezeket nem dijazza



ne haygd félbe nagyon nagyon hasznos a gyeremkre nézve

2015. febr. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

én csak a saját, illetve kisfiam példáját tudom felhozni. Nem különösebben muzikális, de nagyon szereti az ún. hegedű zenét (pl. vanessa mae)

Viszont Ő képtelen szomorú zenét hallgatni... mindig követeli, hogy kapcsoljam ki. Biztos az Ő lelki világuknak a szomorúság megterhelőbb. Én erre tudok gondolni.

Szerintem kerüljétek a szomorú dallamokat!

2015. febr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tedd fel ezt a kérdést az ezotéria kategóriába, szerintem sok érdekest választ fogsz kapni, amikben én egy fokig hiszek, hogy pl. előző életéhez van valamilyen szinten köze a komolyzenéhez amit nem tud megmagyarázni, elmondani neked csak átél valamit újra. Nem tudom mi a jobb hagyni hallgatni vagy sem, amit előttem írtak, tényleg megpróbálhatnál vidámabb komolyzenét betenni, hogy az milyen reakciót vált ki belőle, hátha azt máshogy éli meg.
2015. febr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hallgassatok komolyzenét, de a Vivaldi Tavaszt egy ideig mellőzzétek. Figyeld meg, hogy melyik stílusú zenére hogy reagál, próbálkozzatok különböző hangszerekkel, korokkal. Az enyémek például egy időben a Kis éji zenére imádtak bulizni :)
2015. febr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mutasd meg neki Rossini-Sevillai borbély operájából a nyitányt de mindenképpen Aram Khachaturian-Ivan Song-ját *--* nekem ezek a kedvenceim érdekel hogy egy kisgyermekre milyen hatással van.Szerintem jót tesz neki,hogy ilyen zenét hallgat ha sokat sír nem baj szerintem megérinti a lelkét.Nem tudja kifejezni magát,de a zenével együttérez,nagyon aranyos:) Érdemes lenne majd szerintem tanítani zenére:)

egy zenész

2015. márc. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!