Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem zavar az édesanya-é...

Csak engem zavar az édesanya-édesapa kifejezés?

Figyelt kérdés
Én nem értem minek odatenni, hogy édes. Mi értelme van? Jó, még fogjuk rá, hogy megtisztelünk valakit azzal, hogy annak nevezzük, de mikor valaki saját magáról mondja, persze rém affektálva, hogy "Én ÉDESANYA vagyok", jaajj, attól a hidegráz.
2015. márc. 4. 22:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

amikor egyes sz. 3. személyben beszélőnk róla érdekes lenne úgy mondani, hogy apám, anyám..


magunkról így beszélni lehet túlzás, lehet a kötődést aarná hangsúlyozni, mintha félne valamitől

2015. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hát én szerintem még életemben nem mondtam azt, hogy édesanyám, édesapám. Nem ezen múlik sem a tisztelet, se a szeretet. Nekem anyám és apám, anyu és apu, és ettől függetlenül nagyon szeretem és tisztelem őket. De a kérdés nem erről szól, hanem, mikor valaki magáról mondja, hogy én édesanya vagyok...
2015. márc. 4. 22:17
 3/22 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a legszebb magyar szavak közé tartoznak, nagy kár, hogy kezdenek kikopni. Magamra nem mondom, az olyan lenne, mint valami önfényezés, de a legkevésbé sem zavar. Ez legyen a legnagyobb bajod.
2015. márc. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem ez a legnagyobb bajom, csak kíváncsi vagyok, hogy mást is zavar-e vagy csak engem.
2015. márc. 4. 22:18
 5/22 anonim ***** válasza:

én gyakran mondom a gyerekeknek, hogy édesapa mindjárt itthon van stb.

de nem szólítják őt így

2015. márc. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%

jut eszembe én meg ezt nem tudtam lefordítani, meg elmagyarázni sem a németeknek :(

hogy különbség van anya és édesanya között, mert ugye nem csupán azt jelenti, hogy nem mostohaanya, annál többet

2015. márc. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
63%
Cseppet sem zavar, sőt! Sajnos elsilányul a magyar nyelv szóban, írásban. Édesanyának, édesapának szólítani a szülőket a legtermészetesebb dolog. Engem sokkal jobban zavar az, amikor a gyerek Sacinak meg Dodónak szólítja a szüleit, mert az olyan amerikás.
2015. márc. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%
Engem nem zavar. Bár nyilván nem mindegy, hogy milyen szövegkörnyezetben és hangsúllyal mondjuk. De nekem is az a véleményem, hogy gyönyörű szó. :) Én sem hívom így magam, nem "kérkedem" vele, de ha azt mondom, hogy édesanya vagyok, nekem olyan érzések jutnak eszembe, hogy a legnagyobb álmom vált valóra, mikor gyermekem született. Tehát amolyan "jelző" az édes, hiszen magában foglalja, hogy aki édesanya, az életet adott egy gyermeknek. Remélem érthető és nem félreérthető, amit írtam. :)
2015. márc. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Inkább büszkék lehetünk arra, hogy ilyesmit képed kifejezni a magyar nyelv egy szóval.

Igen, szerintem csak téged zavar... nem is értem, hogy miért.

Magamra egyébként nem mondom, de nagyon jól fog esni, ha egyszer a kisfiam így fog nevezni esetleg, de az édesanyámra, édesapámra mondom (nem így szólítom őket, de megnevezni ha beszélek róluk szoktam így).

2015. márc. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Vilcsianyuja ***** válasza:

Magamra tényleg nem használnám így a kifejezést, hogy én édesanya vagyok. Én anya vagyok. Ennyi.

De egyébként nagyon szép és olyan emelkedetten irodalmi az édesanya és édesapa, már mikor a gyerek szólítja így a szüleit. Egy gyerekkori barátnőm így szólította a szüleit, őszintén szólva nekem mindig furcsa volt, de nem zavart. Őt így tanították és kész.

Jobban zavar, mikor a saját apám szegény nagymamámat úgy hívja, hogy "anyja". És ennek alternatívája a "muter" (igen, így szimpla t-vel).

A két véglet közt amúgy jobbnak tartom a köztes megoldásokat :) Anyu-apu, ha említem másnak, akkor anyukám-apukám.

2015. márc. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!