Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok hogyan telik a húsvét?...

Nálatok hogyan telik a húsvét? Vannak családi hagyományaitok?

Figyelt kérdés

2015. márc. 30. 09:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Kikerült pár dekortojás a lakás különböző pontjaira, de ennyi. Nincs más hagyomány, ugyanolyan nap, mint a többi.
2015. márc. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Mi is kiteszünk pár dekor nyuszit meg tojást, vasárnap nagy családi ebéd anyuéknál, hétfőn jön bátyám, apám meg unokaöcsém locsolni. Ennyi.
2015. márc. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A húsvéti asztalt feldíszítjük, az ételek minden évben ugyanazok. Csak 1-2 locsolkodás maradt, a többiek elkoptak az évek alatt, ez már nem igazán divat felénk. Tojáskeresést majd szeretném bevezetni, ha már kicsit nagyobb lesz a lányom.
2015. márc. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Mi úgy szoktuk, hogy vasárnap megy a párom a gyerekkel a sógoromékhoz, a gyerek keresztanyját és a lányokat meglocsolni. Délben itthon ebéd anyósékkal (együtt lakunk), utána hárman elmegyünk az én apai nagymamámhoz.

Húsvét hétfőn pedig "csavargás" van, általában a Miskolci Vadasparkba szoktunk elmenni, vagy Lillafüredre.

Idén még nem tudom mi lesz a program, mert most a Diósgyőri Várban is sok program lesz.

2015. márc. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

Húsvét első napja a férjem családjáé, a második meg az én cslaádomé.

Sosem vagyunk itthon, így sosem díszítik. Egyedül csak dec.1-én díszítünk, de az január közepéig fent van.

Nem szeretjük a lányokkal a locsolkodást, így más nem is nagyon erőltetik szerencsére a srácok.

2015. márc. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak a hétfő az ünnep.

Vasárnap elutazunk a nagyszülőkhöz, ott a szokásos vasárnapi program, annyi különbséggel, hogy este nem megyünk haza:) illetve amit lehet azt előre elkészítünk hétfőre.

Hétfőn reggel készítünk szendvicseket, süteményes tálcákat, hidegtálat, aztán mindet berakjuk a nagyszobába, felöltözünk ünneplőbe, és a nap további részét már nem csinálunk házimunkát. Eszünk-iszunk, beszélgetünk, filmet nézünk, társasozunk a nappaliban.

Közben apám kioson az udvarra, és elengedi az egyik nyulat az udvarban, persze úgy időzítjük, hogy a gyerkőc is észrevegye, akkor kimegyünk megsimogatjuk a nyuszit, és megcsodáljuk mennyi mindent hozott. Annak nagyon örülünk :D

Délután átjönnek a rokonok, vagy mi megyünk el hozzájuk.

2015. márc. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Húsvéti díszítés. Csokitojás, csokinyuszi keresés. Tojásfestés. Süti sütés. Locsolkodás csak unokatesókkal.
2015. márc. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Régebben jöttek a locsolók, de ma már kicserélődtek a ház lakói, és nem jönnek, ezt hiányolom. Egyébként családi körből jön egy-két locsoló. És természetesen este (nagypéntek után) húsvéti sonka a vacsora, keménytojással, tormával.
2015. márc. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem 6 éves lányom van, 3 éves kora óta mindig hasonló a program, probáltam hasonlóvá tenni mint amilyeneket én éltem anno kislány koromba, bár elég nehéz mert én falun nőtem fel, most meg pesten lakunk. Szombat-vasárnap együtt sütünk főzünk, tojást fújúnk, tojást festünk, rajzokat készítünk a locsolóknak ( 4-5 locsoló), vasárnap délután a szüleimnél a nagy családdal dinom dánom, hétfőn irány a közeli park ahol tojás vadászat van ( elrejtünk édeségeket) azokat kell megkeresni..., majd haza és várjuk az a pár locsolót, na meg apát elkisérjük nagyihoz és jót röhögünk mivel általában vödör vizet ereszt a nyakába :D
2015. márc. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mi vasárnap a párom szüleihez megyünk ebédre, délután az én szüleimhez. Este kalácsot sütök, sonkát főzök, megfestjük a párommal a tojásokat hétfőre. Kikerült a héten már egy kis húsvéti dísz az asztalra, a terítőt hétvégére rakom fel, valamint az ajtóra is kiakasztottam egy kis tavaszi/húsvéti díszt. Hétfőn megreggelizünk a párommal, ő elindul locsolni a családot (tele van nőkkel :)) ), én pedig szintén várom a rokon fiúkat. Még nincsen gyerekünk, de én is szeretném bevezetni majd a tojáskeresést, és valószínűleg már szombat este/du fogjuk megfesteni a tojásokat, együtt a gyerekkel. :)
2015. ápr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!