Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idő után nem "ciki"...

Mennyi idő után nem "ciki" teherbe esni?

Figyelt kérdés
Most kezdtem új munkahelyen, ahol kérdezték is, mikorra tervezem, 2-3 évet mondtam... De igazából mielőbb szeretnék. E hónap végén jár le a próbaidőm. Ismerős a főnök, ezért is nem akarnám "átvágni", meg tényleg sok a munka, nem akarok kitolni velük... na de meddig nézzem az ő érdekeiket a sajátom helyett? Mennék végig a terhesség alatt (ha csak orvosi oka nem lenne az itthon maradásnak), és 1 év után 4 órásba legalább visszamennék
2015. ápr. 5. 19:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem bármikor teherbe eshetsz. Munkahelyek, barátok jönnek mennek, de a család, a gyermeked az első.


Ha számon kérnek, akkor: Opsz becsúszott, pedig védekeztünk, de te abszolút abortusz ellenes vagy...

2015. ápr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
36%

Ez nem "ciki-nem ciki" kérdése. Ők úgy vettek fel,hogy azt mondtad 2-3 év,tehát minimum 2 évre számoltak.


Én (és nyugodtan lepontozhatnak miatta)ki nem rúgnálak/rúghatnálak de ha előbb teherbe esnél 100%,hogy a törvényeket betartva ott szúrnék ki veled ahol lehet,mert a pofámba hazudtál! Azért vettelek fel,hogy betöltsem az üres helyet,mert kellet a melós,erre te is lelépsz?

2015. ápr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
59%
1-1,5 evnel nekem nem lenne képem korábban bejelenteni. Anyagilag a legjobb meg ha két éves munkaviszony után mész el szülni, ebbe nyilvan beletartozik az az idő is, amig dolgozol terhesen.
2015. ápr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 degesz ***** válasza:
22%
Igen, szerintem is a család az első. Senki nem lesz neked hálás, ha vársz pár évet. Azt is bele kell kalkulálni, hogy nem jön össze azonnal. Minél idősebb vagy annál nehezebben. Ha érettnek érzed magad a babához, akkor rajta! De a tisztesség úgy kívánja, hogy ha terhes leszel, akkor rögtön szólj, hogy a főnök is tudjon gondoskodni az utánpótlásról. Én így tennék.
2015. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
62%
Igazából már azzal törvényt sértettek, hogy megkérdezték, hogy mikorra tervezed, szóval részedről nincs miért aggódni. Én pl. már terhes voltam, amikor elkezdtem dolgozni az új munkahelyemen, csak nem tudtam még róla. Ciki-nem ciki, ez van. Szerintem ettől függetlenül akkor kezdjetek próbálkozni, amikor úgy látjátok.
2015. ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
28%
Azt írod, nem akarod átvágni a főnököt. Ezzel màr elkéstél, mert a szemébe hazudtál. Ezek után pofátlanság lenne hamar elmenni szülni, de ez a te döntésed. Arra viszont ne számits, hogy te leszel utána a kedvenc dolgozója.
2015. ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
51%
másfél- 2 év után szerintem nem szólhatnak semmit.
2015. ápr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%

Ha elmondja az igazat nem veszik fel. Mondjuk ilyet nem is kérdezhetne a munkahely!

Ha ott lesz kisgyermekkel főleg nem veszik fel, azzal az indokkal, hogy a kicsi sokat lesz beteg.

Ameddig ilyen a munkaadó hozzáállás, addig a munkavállaló is ilyen.

2015. ápr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Mint írta, ismerős, szóval nem is teljesen a munkához kötődve kérdezte. Nem, nem vágtam át, mert azt nem írtam, hogy próbálkozunk is, hanem, hogy szeretném. Ezt is tudja, és azt is, hogy azért nincs, mert a férjem még várna. Amúgy nem első munkahely, a 2 évem bőven megvan már.
2015. ápr. 5. 20:40
 10/26 anonim ***** válasza:
45%

#2 Te egy igazi kicsinyes tetü magyar főnök lennél. Nagy büszkeség lehet egy terhes kismamán bosszút állni. Jó hogy nem lököd le a lépcsőn... Nyugodtan köpd magad szemen... Őszintén remélem, soha nem fogsz főnöki pozícióba kerülni.


Az én munkahelyemen a vezető (nem főnök), egy újabb megoldandó ügyet kihívást látna. Amit meg is oldana, úgy hogy minden érdek képviselve legyen...

2015. ápr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!