Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 éves gyereknek elég az...

5 éves gyereknek elég az autóba ülésmagasitó?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 15. 13:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
#9. 150 cm-ig kell valami.135-150 között pl ülésmagasító.
2015. ápr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

valaki kérdezte, hogy meddig. 150cm-ig, jól írja az utolsó válaszoló. enyém pl. 5 évesen 122cm, 8-10cm-t szokott évente nőni. namár most ha 6 évesen 130cm fölött lesz, akkor sem megy majd neki jó helyen az öv, most nem hogy a nyakánál lenne, hanem az arcán fut keresztbe :D

egyébként a magasító már nem biztonsági rendszer, nem véd, az ülésben pont az a jó, hogy oldaltámaszt is ad, így sokkal biztonságosabb. én minél tovább szeretném használni.

2015. ápr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=ldNw75fXEJw


Nézd meg a videót, és látod a különbséget az ülés és az ülésmagasító között. Még keresek olyat ahol oldalirányú az ütközés, ott még látványosabb. Főleg hogy nem sokan rohangálnak függöny légzsákos autóval.

2015. ápr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
És hogy meddig? Amíg van olyan ülés amibe belefér. Mert védi a csípőjét, oldalát, fejét nyakát.
2015. ápr. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=Ybswe4myFfk

Ülésmagasítós oldalütközésest nem találtam, de szerintem itt is látszik mi történne, ha nem ülésben lenne a gyerek. Lefejelné a karosszériát és az ablakot, törne keze lába, csípője, stb.

Az ülés életet menthet.

2015. ápr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Oké mindent értek. Bár nem, nem mindent, mert azt nem értem, hogy egy KÉRDÉST hogy lehet lepontozni. Viszont ezen sem csodálkozom, ismerve a gyk látogatóinak különböző fajtáit és azok szokásait...


Azért azt vicces elképzelni, hogy egy 150 centis felnőtt nő mondjuk gyerekülésben utazik vagy pláne abban vezet. Biztos biztonságos, de azért vicces is. Merthogy az ő 150 centije pont ugyanolyan, mint egy gyerek 150 centije.

2015. ápr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
66%
Elég kevés 150 centis felnőtt nő van. Azért az nem egy átlagos magasság. A törpenövésűeknek, pedig valószínűleg egyedileg átépített autóra van szükségük, úgy ahogy a rokkantaknak is, mert pl a pedált sem érik el. És igen, számukra is életveszélyes, ha igy vezetnek. 150cm alatt nem is ülhetnek előre.
2015. ápr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
66%
16. Ha 150 centis NEM kell gyerekülésben utaznia,elég a magasító....de tudod mit?Inkább a magasító,minta az,hogy az öv ölje meg(ugyanis az ekkora embernek pont a nyakánál megy el az öv,ha bekapcsolja).Mint az előttem válaszoló írta,ha törpenövésű nincs más választása,mint hogy átépítteti az autót a saját igényei szerint....
2015. ápr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!