Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az Eliza névről?

Mit gondoltok az Eliza névről?

Figyelt kérdés

A bátyámék ezt a nevet fogják adni a lányuknak, és véleményt kértek tőlem. Szerintem kicsit túl modern, és mintha csak az Elizabetet becéznék... (Ami szerintem nagyon idegen hangzású).

Ti mit gondoltok?



2015. máj. 10. 23:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez a magyarban az Erzsébetnek, a Bözsinek felel meg.
2015. máj. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom túl modernnek, van negyvenes Eliza nevű ismerősöm. A My Fair Lady jut eszembe róla, szerintem szép név.
2015. máj. 11. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Csak úgy hangzásra szép, de nekem is Erzsébet "idegenül".
2015. máj. 11. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ismerősöm is Eliza. 24 éves.

Szép név. Tetszik.

2015. máj. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyre jobban tetszik, bar a Liza meg jobban. Szerintem nem tul modern, az Elizabet az lenne, es az igy irva nem is tetszik.
2015. máj. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik, de a férjemnek annyira nem.


Az egyik barátnpm Eliza, ő 28 éves.

2015. máj. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

En is ezt a nevet néztem ki a születendő babámnak (feltéve ha lány lesz)! :-)

Nekem nagyon tetszik, bár a paromnak nem annyira.

Ezek szerint mostanában lehet hogy gyakori is? :-)

2015. máj. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Meglehetősen kiterjedt az ismeretségi köröm, mégsem ismerek ilyen nevű személyt, úgyhogy itt nem gyakori.
2015. máj. 11. 10:42
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem is tetszik a hangzása, szeretném ezt adni, de azért vannak problémáim vele (szinte pont ugyanaz, amit te soroltál), amik elbizonytalanítanak.


Modernül hangzik annak ellenére, hogy tudom, nem "mai" név, régóta lehet már anyakönyveztetni.


A környezetemben nem gyakori (senkit se ismerek ezzel a névvel) és sokan azt hinnék, hogy Elizabet (így csúnyán átírva) a gyerek neve, csak mi becézzük Elizának.


A magyar megfelelőit egyébként nem szeretem.

2015. máj. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor ilyen szempontból egyedi lesz felétek. Kérdező, a lényeg, hogy ők meg tudtak egyezni egy névben, ami ráadásul nem Málna, Eperke, Manó, stb., hanem egy normális, felnőttként is viselhető név, és egyáltalán nem újkeletű, de valóban nem olyan elterjedt. Olyan meg úgysem lesz, ami mindenkinek tetszik, én emiatt csak a születése után mondanám el a nevet, addig csak a tippeket, ötleteket fogadjuk:) Ha nem tetszik a név neked, találj ki egy olyan becenevet, amit el tudsz fogadni:)
2015. máj. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!