Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet még a szokásos Kati-Mari...

Lehet még a szokásos Kati-Marika párosítást adni egy testvérpárnak, vagy már kinézik vele őket?

Figyelt kérdés
Régen sok helyen úgy volt.hogy született két lány,automatikusan egyik Katalin,másik Mária lett. Több ilyet is ismerek. Max azon gondolkodtak,melyik legyen előbb. Ha ma valaki letudja a névadást a szokásos Kati-Marikával,azt kinézik,megszólják?

2015. jún. 26. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én még ezt nem hallottam.

De igen adhatod nekik.

Bár számomra ódivatú nevek de kinek mi tetszik.

Gondolj arra hogy mostanában milyen kacifántos neveket adnak...így ezekkel semmi baj nem lesz.

2015. jún. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk így van :D Mondjuk mi nem vagyunk ikrek a tesómmal :)80-as években még nem nézték ki a szüleinket emiatt és szerintem ma sem ciki.
2015. jún. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne?
2015. jún. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de én tuti nem adnám.
2015. jún. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet ,miért ne lehetne.
2015. jún. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet.

Viszont szinte 100%, hogy bármilyen nevet adsz(legyen az modern vagy hagyományosabb), valakinek nem fog tetszeni. És a mai világban, főleg az interneten, valaki hangot fog adni a nemtetszésének. Aki olyan ember, hogy ilyen miatt kinéz másokat, az ezért is kinézhet persze.

Engem nagyon zavar, hogy néhányan ennyire rugalmatlanok a névadás kérdésében, hogy csak az a szép név, amit ő annak tart, ha valaki mást ad az minimum idióta.

2015. jún. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de én pl. nem örülnék ilyen neveknek. Majdnem az összes öregasszonyt így hívják.
2015. jún. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Mária beceneve a Mici is, az most felkapott nagyon. De engem Marcsinak hívnak és ezt így szeretem is :)
2015. jún. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim Erzsébet, Katalin és János, de soha senki nem szólt meg miatta, vagy ha mégis, azt a hátam mögött tette, így egy cseppet sem zavart. A gyerekeket meg a személyiségük alapján kedvelik vagy nem a többiek. az egyik barátkozós, a másik magánakvaló, de még sose hallottam őket panaszkodni, hogy az ódivatú nevük miatt nem játszanak velük a többiek.

A Jánosról ráadásul kiderült, hogy nem is olyan ritka, már a szülőszobában találkoztunk egy másik Jancsikával, és a kisfiam osztályába is jár még egy Jancsi. Azóta az enyémet szigorúan Janónak kell szólítanunk.

2015. jún. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!