Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miket kaptatok ajandekba a...

Miket kaptatok ajandekba a babatok megszuletese utan?

Figyelt kérdés

Ugy ertem, hogy nem csak baratnoktol, baratoktol, hanem csaladtagoktol.

Anyuektol, anyosektol, tesoktol, keresztuloktol, szomszedoktol, nagybacsiektol, nagyszuloktol?

ha meg szules elott vett mondjuk anyu babakocsit akkor legyszi azt irjatok le. Valamint azt is hogy hanyadik baba legyszi.


Nem azert kerdezem egyebkent, hogy a fejukhoz vagjam, hogy bezzeg masoknal ez meg az, csak egyszeru kivancsisag :)


elore is koszonom a valaszt!



2015. jún. 27. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nem sok mindent.

Egyik nagymamától és papától néhány ruhácskát, kb. 10db-ot. A másik nagyszülőktől 2 csörgőt és egy rágókát. Nagynénitől egy feliratos body-t. Barátoktól összesen: egy csörgős labdát, néhány előkét, és egy kis rágcsálható szélű állatos kendőt.


A többit mi szereztük be, A-tól Z-ig.

Első baba volt.

2015. jún. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát a terhesség alatt, mi senkitől nem kaptunk semmit. A családban mindkét oldalon első baba, nem örököltünk babaholmit sehonnan. Barátnőmtől kaptam néhány ruhát, és szülés után is kaptam tőle pár ruhát a babának.

A férjem szüléskor hozott be egy hatalmas csokrot, a gyerkőcnek egy ruha szettet és egy nagy plüsst.

Apósomtól kaptunk pénzt, hogy költsük a gyerekre. Az én anyukám már nem él. Mikor babanézőbe jöttek, akkor a baba kapott "ajándékot", ruhát, törölközőt, csörgőket, törlőkendőt..De én nem is éreztem, hogy kapnom kéne, bár anyósomtól nagyobb lelkesedést vártam.

2015. jún. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A munkatársaimtól kaptam egy halom pelenkát, meg szinte mindent, ami kell a babának és drogériában kapható, meg egy zenélő plüsst. Barátok ha jöttek babalátogatóba, akkor csörgőt, rágókát vagy ruhát hoztak. Ha 10 csörgője nincs, akkor egy se, és csak az az egy érdekli, amivel legjobban fejbe tudja vágni magát - na mindegy.


A nagyobb dolgokat, mint babakocsi, autósülés stb. mind mi vettük. Szülőktől kaptunk kisruhákat, pólyát, ágyneműt, textilpelenkát meg ilyeneket. Keresztaputól plédeket, hálózsákokat, kádat.

2015. jún. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk az ékszer a divat. A nagyszülőktől gyöngy medált, a dédszülőktől arany láncot, a szülőktől fehérarany medált zafírral és brill kővel(ennek sztorija van és a kövek már megvoltak korábbról), tőlem szintén fehérarany cirkón köves medált kap(keresztanya vagyok).


Emellett persze ruhát, játékot, gyerek/baba könyveket is kaptak.

2015. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
És mindegy hogy hanyadik baba, mert mindegyiknél ez van. :)
2015. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmit a családtól. Minden cuccot mi szereztünk be, bár ígéretek voltak, de sajnos nem tudtuk kivárni, amíg meg is valósulnak. Ezt nem szemrehányásképp írom, mert szerintem is mi tudjuk legjobban, mire van szükség, mi tetszik. De jól esett volna, ha valamelyik nagyszülő betartja, hogy pl. "Majd én megveszem a babakocsit". De aztán mégsem vettek semmit.

Barátoktól nagyon sok kedves szívhezszóló személyes dolgot kaptunk, nagyon örültem nekik. Kis albumot, babaruhát, üdvözlő kis ajándékot, ilyesmikre gondolj. Amikor a távolabbi rokonok jöttek látogatóba, mindig hoztak valami kis apróságot a babának, játékot, mesekönyvet, stb. Az első és a második gyereknél ugyanígy volt. Barátnőmtől sok ruhát örököltünk.

2015. jún. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én még csak 30 hetes vagyok, de leírom az eddigieket. Az én családomban első unoka, anya nagyon lelkes :) sok sok ruhát, falvédőt, függönyt, cumisüveget, egy két játékot. Van olyan ruha amit anya kötött, hálózsákot, a falvédőt is kötötte. Játékot is csinált saját kezűleg. Ágynemű garnitúrát, kengurut. Illetve mivel náluk leszúnk 2-3 hétig, vettek egy bölcsőt is. Ja és szopilárnát is csinált :) :) anyóséktól elvileg a kiságyat kapjuk :)

Barátnőm imádja a ruhákat, ő megmondta hogy ruhát fog neki venni. Másik "elő"ajándékként a mellszívóját kapom meg, mert neki nem volt jó. Egyelőre ennyi :)

2015. jún. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Első babánknál a kiságyat és a hazahozós ruháját vettük meg. Unokatestóméktól kaptuk a ruhák nagy részét,a hordozót, mellszívót,légzésfigyelőt és néhány babaápolási szert. Míg kórházban voltunk, keresztszüleimtől kaptunk még egy nagy adag ruhát, pólyát,vastag pokrócot majd ahogy jöttek látogatóba pelenkát, ápolási termékeket, megint ruhát, játékokat. Nenémtől a kórházban kaptam kis reklit meg ingecskét, plusz pólyát. Látogatók meg főleg anyósom elhalmozott mindennel a kórházban kaja szinten, a felét hazahordtam egy hét után is. Aztán akkori jó barátnőmtől kaptunk még egy kis plüsspárnát. Anyum sajnos nem tudott akkor anyagilag támogatni, anyósom utólag vette meg a babakocsit, tápszert is vett mindkét babának. Ahogy a második babánk megszületett, kaptak tőle mindketten ruhákat, meg unokatesómtól, akitől lányunk kapott, ugyanúgy kapott fiunk is.
2015. jún. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Csörgő, rágóka, zenélő forgó, zenélő plüss, virágcsokor, csoki.
2015. jún. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Első baba a családban. Anyósomék semmit nem vettek csak idejöttek kikapni a picit a kezemből :( hiába mondtam első nap amikor hazamegyünk senki ne zavarjon minket ( sajnoa császáros voltam nem tudtam pihenni a kórházban a görcsöktől) azóta kapott ezt azt a picur ruhát labdár na de ez nem a születésére. Barátoktól kaptunk babanaplót cumit játékot sapkát pelenkákat.egyik barátnőmtől pár darab ruhát ( neki kislánya van nekem kisfiam) Párom főnökétől sok mindent kaptunk pl: játékot bodykat ruhákat overált még keresztelőre is kapot tőle ajándékot.. Sogornőm az aki mindig vesz valamit. Sogoróm semmit nem vett még a kórházba sem jött el meglátogatni minket. Párom a pici születése után egy szép csokor virággal lepet meg :) Nekem sajnos nincs családom.
2015. jún. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!