Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Róza vagy a Rózsa név...

A Róza vagy a Rózsa név tetszik nektek jobban?

Figyelt kérdés
Milyennek találjátok egyiket illetve másikat?
2015. júl. 2. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Róza szebb, főleg becézve. A Rózsinak van egy kellemetlen történelmi áthallása, ha érted, mire gondolok.


Kislányom legjobb barátnője Rózi egyébként. De máskülönben a Rózsa is milliószor szebb, mint sok jelenleg kidóvatos, kitalált név.

2015. júl. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Róza tetszik jobban.
2015. júl. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Szia. Nekem is a Róza tetszik. A Rózsa egyáltalán nem jön be, de talán csak azért, mert csak öreg nénik jutnak eszembe róla.. :-)
2015. júl. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Akkor már inkább a Róza. A Rózsa nekem olyan "Bözsis".
2015. júl. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hááát...Elgondolkodtató. Aki írta előttem, hogy Bözsis..., nos igen, kicsit olyan, én is akiket ismerek Rózsák, azok idősebb nők. Viszont én két Rózát is ismerek, ők is idősebb nők, ráadásul mindkettő elég undok, az egyik kifejezetten gonoszkodó típus, ezért nekem a Róza negatívabb hatású sajnos. Az általam ismert Rózsák viszont kedvesek, még ha idősek is!


Úgyhogy bár értem az előttem szólóak indokát, ha nekem kellene választani, a Rózsát választanám.


Egyébként pedig gondolj bele, szép név ez egy kedves vidám kislánynak, vagy ha nagyobb lesz és még csinos is, akkor az ő ismerőseinek már tuti nem egy öreg Rózsika néni fog eszükbe jutni, mint most nekünk...


Rozália esetleg? (Becézve Rozi) Nekem ez jobban tetszik az említetteknél!


Rosina/Rozina viszont felejtős, még ha a Figaró házasságából jól ismert, akkor is... :)

2015. júl. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Róza! Édes, aranyos, szép!
2015. júl. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Róza! Én is felvetettem a férjemnek, de megvétózta.

Rózsa nem tetszik, túl öreges.

2015. júl. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Róza.
2015. júl. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Nekem egyik sem tetszik :(
2015. júl. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Egyik sem tetszik, de a Róza szebb.
2015. júl. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!