Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy a volt...

Mit tehetnék, hogy a volt párom megértse, mi fontos a gyereknek?

Figyelt kérdés
Szval van egy fiunk,aki most 8 hónapos,és 3 hónapos volt,amikor különmentünk...A lényeg,hogy valamikor 3 és máskor 6 hetente nem látja a fiát,és akkor is elvárja hogy én vigyem be neki,mert ő ide nem jön ki hozzánk,mivel anyámat utálja,és nagyobb a büszkesége,mint a fia utáni szeretete...De azt szeretné,hogy vigyem el neki,és maradjon ott órákat stb...de nem érti,hogy a babánknak meg van egy napi rutinja,és a saját kis környezete,és tudom,ismerem,hogy idegen henyen pl:nem tud elaludni,meg nem érzi jól magát egy idő után...sajnos nem ismeri a fiát ennyire,és nem érti....Persze,mivel csak fél órákat van vele,akkoris majdnem havonta,2havonta....Azt hiszi,hogy tiltom tőle,mikor direkt megmondtam,hogy bármikor jöhet látogatni,csak ne vigye el,mert még kicsi...Ha 3 éves lesz,vagy 2,5,attól függ mennyire látom rajta,hogy "érett" a maga kis szintjén,hogy mehessen az apjához...Rosszul esik,hogy még én vagyok a hibás,és elvárja,hogy én ugráljak neki és vigyem utána a gyereket az ő kénye kedve szerint,és még én vagyok a hibás....Ti hogy kezelitek/kezelnétek az ilyet? Persze leülök vele beszélni,meg már próbáltam is,de mintha felsem fogná....meg azt hiszi,ez csak duma...
2015. júl. 19. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

pedig lehet pont az hozna eredményt ha átvinnéd neki és otthagynád pár órát. egyrészt lehet a kicsi jól érezné magát, azért 8 hónaposan nem kell otthon ülni, mi is egész napokat csavarogtunk már ennyi idős korában, de ha tényleg nem érezné jól magát akkor felfogná, hogy nem így működik egy kisgyerek.


de ebben a helyzetben én köztes megoldást javasolnék az apának, jöjjön el, de ne anyukád lakásában legyen a gyerekkel (teljesen megértem, hogy ez neki kellemetlen), hanem vigye el sétálni, játszótérre, valamerre, amikor meg már elég a kicsinek, akkor vigye haza. így te se lennél rángatva, neki se kéne anyukáddal lennie és a gyerek is levegőn lenne

2015. júl. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

- és te nem lehetsz ott?

- vagy esetleg papírra felírni anapirendet? 7 kor kelés, 180 tápszer(x kanál, x ml víz..)10 kor babakocsi séta alvás 11-ig..stb stb

- vagy csak pár órára odaadni a kicsit

- mgnyugtatásul, ha egy nap felborul a napirend, attól még nem dől össze a világ, másnap újra lehet kezdeni


én vagy nem adnám oda a gyereket, vagy jelen lennék, de ez én vagyok...

2015. júl. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nyílván nem ennyire van megszabva a napirendje,rugalmas vagyok,ez nem a katonaság...csak ha elvinné fél napra,és ott körbeugrálják,tudom,hogy nem tudna elaludni,és akkor aznap már olyan nyűgös és később sem tud elaludni....
2015. júl. 20. 18:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak...Miért én vigyem el neki? Ő dolga,nem egy helyen lakunk,majdnem 20 km a távolság,nehogy már én legyek a csicskája,ha ő lépett le...
2015. júl. 20. 18:56
 5/6 anonim ***** válasza:
és ezért vagyok lepontozva...?
2015. júl. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
bocsi,véletlen volt :(
2015. júl. 21. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!