Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek sem illik azt a...

Szerintetek sem illik azt a nevet vâlasztanom?

Figyelt kérdés
pârommal gondolkoztunk a neveken ha kis lànyunk lesz akkor Hanna lesz a neve.fiú nevekből nekem nagyon tetszik a Milàn nêv de màr van a csalàdban. És így gondolom az én fiam màr nem lehet Milàn! Tetszik még az Àron csak nem tudom k-betűs vezeték névhez mennyire passzol.sértődést meg nem akarok a nevek miatt a csalàdban
2015. júl. 24. 21:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A vezetéknévvel azért necces, mert az i-á találkozásnál kicsit megakad a dallam.

A Karádi szinte vonzza az alliterációt. K betűs nevekben nem gondolkodtok? Illetve bármilyen keményebb hangzású mássalhangzóval kezdődő név szépen csengene vele.

Csak a hangzás miatt, főleg a kezdőhangokat nézzétek, hátha az ötletet ad:


Karádi Kornél

Karádi Róbert

Karádi Tamás

2015. júl. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem adnék olyan nevet, ami van már a családban vagy a baráti körben.


Egyébként szerintem a Karádi Áron jól hangzik! :)

2015. júl. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én sem adnám...szerencsére nálunk senkinek nem jutott eszébe,így nekem van egy Milánom.És egy Áronom is....szerintem kicsit sem régies név.Ez olyan időtálló.
2015. júl. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vâlaszokat, sok neven gondolkodtunk de ami nekem tetszik az a pàromnak nem és fordîtva. Az Àron az ami mindegyőnknek tetszik. :)
2015. júl. 25. 12:06
 15/16 anonim ***** válasza:

Én egyiket sem adnám. Szép mindkét név, de minden második-harmadik fiút így hívnak. Nekünk Máténk van, de a játszótéren kb. 8 Mátéval találkozunk, gondolom majd az osztálytársai is Máték lesznek. Rossz választás volt.

Kb.olyan, mint generációkkal ezelőtt a János, István, József, Sándor volt.

2015. júl. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem jó az Áron a vezetéknévhez. :)

Olyan nevet nem adnék, ami már van a családban. Arról meg, hogy kérdezd meg zavarná-e, nekem az a véleményem, hogy bár engem nagyon zavarna, ha unokatesóm ugyanazt a nevet akarná adni a babájának, de ha megkérdezné, hogy adhatja-e nyilván nem mondanám, hogy nem :D Gyanítom, hogy más sem fogja kötni az ebet a karóhoz, hogy márpedig azt nem adhatja a rokon. Szóval felesleges engedélyt kérni. De mint írtam, az Áron nagyon szép, nekem még jobban tetszik, mint a Milán.

2015. júl. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!