Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második név használata hogy...

Második név használata hogy működik?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy azt hogy lehet elintézni hogy a gyereket automatikusan a második nevén szólítsák illetve papirokon az szerepeljen?

2015. júl. 30. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szólítani azon szólítod, amin akarod. De hivatalos okmányokon csak második név marad.
2015. júl. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos papírokon az anyakönyvi kivonatban szereplő teljes névnek kell szerepelnie, tehát a személyigazolványán lévő teljes neve.

Hogy hogyan szólítod, abba senki nem szól bele. Iskolában kérnie kell majd, hogy szólítsák a második nevén, ha mondjuk a pedagógus nem kérdezi meg, automatikusan az első nevet feltételezik hangsúlyosabbnak.

2015. júl. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét neve hivatalosan is a neve, úgyhogy ezen nincs mit elintézni. Miért kell ezt így túlmisztifikálni? Azért lehet két nevet adni, hogy lehessen választani, hogy melyiket akarja az illető használni. Nekem is két nevem van, mondjuk én az elsőt használom, azon is mutatkozom be, de ugyanígy bemutatkozhatnék a másodikon is. Ha neked a második tetszik jobban, akkor azt mondd bemutatkozáskor, és kész. Hivatalos papírokon viszont mindkettőt fel kell tüntetni.
2015. júl. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát úgy mutatkozik be, hogy akkor nem mondja az első keresztnevét, vagy ha mondja, akkor hozzáteszi, hogy és/de a másodikat használja. Ozt cső!:)
2015. júl. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De akkor miért lett két neve, ha a papírkon se szeretnéd, hogy szerepeljen kettő név?
2015. júl. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam hogy ismerek olyant akinek csak a második neve szerepel.

Pl.: Kiss Júlia Anna = Kiss Anna

2015. júl. 31. 09:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Megvárod,amíg 18 leszel, és megváltoztatod. Most olyan durva az első keresztnév, vagy mi? Megsértődik, ha azon szólítják? Szerintem ilyen nincs. A személyijén pl ha két keresztneve van, mind a kettőnek szerepelni kell, és olyan sorrendben, ahogy alapból anyakönyvezve van. Majd úgy mutatkozol be addig meg, ahogy nem mondod az első keresztnevedet, ozt cső, és akkor nem is feltétlenül fogják tudni, de azért hivatalos papírokon gondolom, rajta kell legyen.
2015. júl. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*barátok, meg akikkel napi szinten találkozol,úgyse hívnak olyan néven, ami idegesít.
2015. júl. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az osztálynaplóba nem mindig írják be mindkét nevet, nekem is sokszor csak az első volt beírva, pedig kettő van.

A személyidnél kérheted, hogy csak az egyik szerepeljen.

2015. júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!