Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti tartjátok a névnapot?

Anyukák! Ti tartjátok a névnapot?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor ugyanolyan "felhajtással", mint a szülinapot?

Múlt héten volt a lányom névnapja, kapott ajándékot, sütöttem neki tortát, de csak négyesben tartottuk, nem volt családi összejövetel. Ennek alapján gondolkoztam el azon, hogy néhány generációval ezelőtt a névnap sokkal jelentősebb volt, mint a szülinap, most pedig már szinte kikopóban van, egyre több család nem is tartja. Nem feltétlenül baj, ez, változnak a szokások, inkább érdekes.

Akik nem tartják, náluk már a saját gyerekkorukban sem volt szokás?



2015. aug. 1. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Nem tartjuk. A férjem családjában a tortázás volt a hagyomány, amivel én egyáltalán nem tudtam azonosulni. Az én családomban torta csak szülinapon volt, a névnapot nem "megünnepeltük" hanem a névnapos kapott ajándékot, aztán ennyi.

Én 14 évesen teljeskörűen beszüntettem ezt az ünnepet, így én se köszöntök fel senkit, és ők se engem. Mikor családom lett, megkaptam, hogy milyen anya vagyok, hogy megfosztom a gyereket egy ünneptől (az ajándékoktól..)

2015. aug. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
volt férjem családjában a mai napig nagyobb bulit csapnak egy névnapkor, akkor bográcsozás-barátok jönnek, míg a szülinap szűk családi körben van megünnepelve, én pont fordítva nőttem fel, nálunk se volt szokás különösebben névnapot ünnepelni, egy "boldog névnapot"-tal szinte el is volt intézve, esetleg egy csoki később egy szál virág, még torta se volt soha, így nekem is furcsa hogy valaki inkább azt ünnepeli... én nem csinálok névnapból nagy ünnepet a gyerekeimnél sem, pici ajándékot kapnak de tényleg csak annyi, hogy megemlékezünk róla, de nincs nagy családi összeröffenés meg semmi, szülinapjukkor viszont kiteszek magamért :) (na akkor se több 10 000-es ajándékokra gondoljatok, hanem akkor nagy bulit csapunk :) )
2015. aug. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

1-es: tényleg fura, hogy te 14 éves korodig átvetted az ajándékot, gyereket meg egy évesen is letiltod róla, annak ellenére h pl. férjed családjában ez szokás.

Kompromisszumként nagyi süthetne egy tortás és átmehetnétek egy délután a férjed családjához ha ők tartani akarják. Gyerek nem attól lesz elkényeztetve, hogy évente 2x kap tortát.

2015. aug. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tartjuk, de nem tortával, hanem sütikkel, meg persze ebédre várom a családot. (mamák)


Ajándék is van természetesen.


6, 12 és 15 éveseink vannak.

2015. aug. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van, aki szülinapra se vesz ajándékot:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Igen, mi tartjuk a névnapot is. Gyerekeknek ajándék is jár, felnőtteknek csak apró figyelmesség, pl tusfürdő. Családi buli szokott lenni kéthavonta, akinek az elmúlt két hónapban volt valamije, azt felköszöntjük. Ha csak névnapok voltak, akkor csak süti van, ha szülinap is volt, akkor van torta.

2015. aug. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1es vagyok. 14 évesen tudtam meggyőzni a szüleimet, hogy számomra totális baromság a névnap, azután "békénhagytak". Engem nem érdekelt az ajándék, én magát az ünnepet tartom értelmetlennek. Ugyanúgy bojkottálom, mint a Valentin napot, Halloweent, stb "ünnepet"
2015. aug. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tiszteletben tartva a véleményedet, a névnapnak Magyarországon régi hagyománya van, ellentétben a nagy Ámerikából átvett nyáladzós pénzköltős felszínes ünnepekkel. Nekem ez a véleményem.
2015. aug. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen tartjuk ,gyerekek kapnak ajándékot ,de nagy bulit nem tartunk .
2015. aug. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!