Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miket tapasztaltatok a fogamzá...

Miket tapasztaltatok a fogamzásgátló tabletta (vagy egyéb hormonos védekezési forma - gyűrű, injekció, implantátum) abbahagyása után?

Figyelt kérdés

Milyen volt a tabletta előtt a ciklusotok és mennyi idő után állt helyre?

Volt-e valami egyéb változás (pattanások, libidó változása, hízás/fogyás)?


2015. aug. 18. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi extra. A ciklusom visszaállt az eredeti 30 napos verzióra, ennyi.
2015. aug. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előtte rendszeres volt, majd fogamzásgátlót kezdtem szedni. Abbahagyása után nem jött meg, 2 hónapig. Majd mesterségesen meghozták, de akkor sem lett rendszeres. Kiderült a PCOS, IR és pajzsmirigy alulműködés, hízni kezdtem, hullott a hajam, tele lettem pattanással. Ezek a tünetek nem jöttek elő korábban, mert a tabletta elnyomta. kellemetlen pofon volt az élettől, hogy a tablettaszedés ideje alatt romlott az állapotom és fel sem tűnt, pedig már évekkel korábban elkezdhettük volna a kezelést.
2015. aug. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megkönnyebbültem, mert egy hétre rá már tudtam enni, sajnos teljesen elvette az étvágyamat a tabletta. Fogytam is. Libidóm is eltűntette, majd a terhesség hozta rendbe. Az első menzeszem pár napos késéssel jött meg, 31 napra az addigi 28 helyett és jobban fájt, mint valaha. Azt követő hónapban már nem jött meg, sikerült a baba. De valószínűleg az a ciklus sem 28 napos lett volna, mivel 10. nap volt peteérésem.
2015. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Trombózisom lett. Ez után hagytam abba.
2015. aug. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Két és fél évig használtam, utána a következő panaszaim léptek fel, amik soha azelőtt nem voltak: súlyos acnék a karon, háton, arcon, vállakon, szőrösödés az arcon, hajhullás (ez egy nőt eléggé megvisel, hiszen a legtöbb nőnek ez az egyik ékessége), deprimált hangulat, fél évig nem volt menstruációm! A tabletta szedése alatt híztam, sokat fájt a fejem és eltűnt a libidóm. Ha újra kezdhetném soha eszembe se jutna, hogy hormonális fogamzásgátlást használjak. Nagyon nem érte meg! Megemlítendő, hogy előtte engem kivizsgáltak, nem csak felírták! Hiába a női hormonháztartás egy nagyon törékeny kincs, így ha valakinek jól működik meg kell becsülnie! Nehogy utána meg azért kelljen hormont szednie az embernek, mert szeretne babát!!
2015. aug. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!