Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az egyik rokon kislány 3 és...

Az egyik rokon kislány 3 és fél éves és nem beszél egy kukkot sem. Elmeséltem a védőnőmnek, aki azt mondta, hogy lehet hogy autista. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Nem vitték még sehová vizsgálatra / megvan a véleményem a szülőkről/, de egyébként mindent tud. Szerintem okos kislány de csak nyög és rámutat dolgokra.
2010. márc. 10. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nem vagyok jártas az autista kérdésben, de szerintem más tünete is van mint csak az h nem beszél. nekem 2 éves a fiam, mindent ért és nem beszél csak mutogat, néha igaz probálkozik mondani dolgokat, de még nem megy. még nem aggodok, de ha 3,5évesen sem fog beszélni akkor tuti elviszem kivizsgálásra.

de meg is nézem mit irnak az autizmusrol.

2010. márc. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


ezt találtam, első vagyok. én tuti elvinném dokihoz a kislányt.

2010. márc. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A megkésett beszéd miatt 3 éves kor után javasolják szakember felkeresését. Én mindenképp megnézetném. A hallása jó a kicsinek, mert a rossz hallás is lehet oka.
2010. márc. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Minden ok vele csak nem beszél. Mondjuk lehet, hogy az is közrejátszik, hogy az apukája néhány hónapja elhagyta őket, gondolom sokat veszekedtek a gyerek előtt, már régebben is.
2010. márc. 10. 14:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az autizmushoz azért társul még jó pár dolog a nem beszélésen kívül. Keresztfiam autista, 7 éves, nem beszél, nem szobatiszta, folyamatosan síkítozik, szóval látszik rajta, hogy nem beteg.

Ha a rokon kislánynak semmi más tünete nincs, és értelmes okos kislány, biztos, hogy nem autista! És igen nagyon is közrejátszhat a szülők veszekedése. A kicsiknek apró dolgok is okozhatnak traumát, amit mi csekélységnek gondolnánk. Ismerek olyan pici legényt, aki a kistesója születése után nagyon sokáig nem volt hajlandó megszólalni.


Azért most már a kislány esetében időszerű lenne egy orvosi vizsgálat, vagy egy pszichológus, hogy kiderítsék a dolog hátterét!

2010. márc. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!