Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igényelheti a párom a családi...

Igényelheti a párom a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés

Szeptember 2-án töltöm be a terhességem 91. napját. Ekkortól lehet majd ugye igényelni az adókedvezményt.

Nem vagyunk házasok, és azt olvastam, hogy ilyen esetben viszont csak szülés után lehet a jövő évi adóbevallásban visszaigényelni. Ez igaz?

És ezt elvehetik, ha a páromnak "állítólag" adótartozása van? Most igyekszünk vizsgálni, hogy mi történt, de úgy tűnik, az előző cégnél tőle levonták az SZJA-t, de nem fizették be, és a páromon akarja az adóhivatal behajtani. Félek, hogy ha addig nem rendeződik ez az ügy, akkor nem kapjuk meg a visszaigénylést. Vagy hogy van ez?


2015. aug. 26. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz.Ha nem a férjed,akkor csak a baba születése utàn tudjàtok visszaigényelni.Sajnos az adózáshiz nem értek.
2015. aug. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Inkább igényeld te, az a biztos. Ha tényleg tartozása van, nyilván nem fog neki fizetni a NAV. Ő csak a szülés után igényelheti.
2015. aug. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én sajnos nem tudom igényelni, mert megszűnt a munkahelyem, mielőtt kiderült a terhességem.


Köszönöm a válaszaitokat.

2015. aug. 26. 18:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Én azért nem hagynám ezt a tartozás dolgot. Elméletileg hivatalos bérpapírt kellett kapnia, vagy a bér utalásnál az összegből kiderülne, hogy az szja-val kevesebbet kapott, ráadásul ha cég utalta a navnak, azt bértömeg után teszi, nem személyenként. Így szerintem bizonyítható, hogy a munkahely nyelte be. Legalábbis egy próbát megérne!
2015. aug. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, pont e miatt elméletileg a nav nem is tudná, ki után nem fizették az szja-t! Vagy egyetlen alkalmazott után sem fizettek?
2015. aug. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy egyáltalán nem volt bejelentve, és a tb tartozást követeli rajta a NAV?

Egyébként pedig sajna tényleg berántja a NAV a tartozás fejében. Azt hiszem még a jövedelme X%-át is levonhatják.

2015. aug. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jelenleg keressük a papírokat, 2013-ban dolgozott ott. A NAVtól kapott papíron az "SZJA" szerepel, hogy az nem volt fizetve.

A cégnél (elvileg) be volt jelentve, TB-tartozása nincs, ez az orvosnál kiderült volna, nemrégiben volt, nem jelzett semmit a rendszer.

104.000 forintról van szó mellesleg, és már az is felmerült a páromban, hogy nem én Xeltem-e be a családi adókedvezményt a saját bevallásomban - de tuti nem, hisz abban az évben csak októbertől dolgoztam, előtte itthon voltam GYES-en a lányunkkal. Így semmiképp sem jöhetett ki 104.000 forint tartozás, tehát nem értem.


Köszönöm a segítséget, ment mindenkinek a zöld kéz!

2015. aug. 26. 20:34
 8/9 A kérdező kommentje:

Találtunk egy papírt, amin a következő szerepel:


"ADATLAP 2013

A munkáltatótól származó jövedelemről és az adóelőlegek levonásáról a munkaviszony (tagsági viszony) megszűnésekor"


Ebben van egy ilyen rész:


14.Összevont adóalapba tartozó jövedelem (1-13d): 663049 (gondolom, forint)

15. Nyilatkozat alapján a családi kedvezmény: 437500

16. Az adóelőleg alapja (14. és 15 különbözete): 225549


Az összevont adóalapot terhelő 16% adóelőleg: 36088

A ténylegesen levont adóelőleg: 36088


Na most, nekem ebben az a furcsa, hogy ha az adott évi bére 663049 forint volt, annak a 16 %-a semmiképp sem 36088 forint... jól értem?

Mert tőle minden hónapban vonták, ez biztos. Minimálbérre volt bejelentve, ez bruttó 98.000 forint, viszont 70.000 körül kapott kézhez.

2015. aug. 26. 20:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez már így értelemszerűen egy másik témába tartozik, ott nyilván kompetensebbek lesznek.
2015. aug. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!