Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy csináljam egyedülálló...

Hogy csináljam egyedülálló létemre, (főleg az elején) hogy dolgozni tudjak és a gyermek se sérüljön?

Figyelt kérdés

most 15 hónapos, ráadásul egy szobás a lakás, szinte egy percet nem volt még nélkülem. segítségem nincs(ill pl a 80 éves nagyimra rá se bíznám felügyelet nélkül)

állami bölcsibe felvették, még nincs a beszoktatás megkezdve

ott legkorábban 6:30 ra lehet vinni legkésőbb 16:30-kor elhozni.

felvennének egy m.helyre 6 kor van a kezdés, tehát olyan 5:20-kor már úton kellene lennem, fél 3-ig van a munkaidő(minimálbér).

egy másik m.hely még nem szólt vissza hogy felvenne e, de 50%-os esélyes, ott 8-16:30-ig lenne a munkaidő(olyan 120-140 netto).

vagy a gyerek apja külföldön van(megbízhatatlan ember)de vállalná, hogy segít, költözzünk ki, álljak ott munkába. de ekkor felvetődik a kérdés, A-Z-ig(lakhely, bölcsi, idegen nyelv, -kultúra, idegen "apa" és idegen nyelvi "rokonok", stb) idegen környezetbe hogyan szoktassam a gyereket ill ott egy szál rokonom, barátom sincs, az apja meg beleszólhatna ha később haza akarné jönni a gyerek lakcímváltoztatásába. mellesleg kocsim sincs, és a tömegközlekedés feléjük elenyésző..


de néha gondolkodom bébiszitteren, magánbölcsin is.

de van, aki idejönne szitterkedni hajnal 5-re....?és a gyereknek nem megterhelő ha más van mellette amikor ébred? az anyja meg eltűnt, mint szürke szamár?


2015. szept. 17. 09:07
 1/5 A kérdező kommentje:

szeretnék valahogy egy szisztematikus haditervet felállítani, legalább nagyjából, ami a legideálisabb lenne.

vagy keressek részmunkaidős állásokat az elején? a munkaügyi biztos segítene ebben, csak abból nem élnék meg, de 1-2 hónapig biztos kibírnám, ha ez így jót tenne a gyerekléleknek, hogy kicsit "leváljon" az anyjáról

2015. szept. 17. 09:17
 2/5 anonim ***** válasza:

A gyereknek ezek akkor megterhelő dolgok, ha a szülőn frusztrációt lát, ugyanis azt veszi át.

Ennyi idősen nagyon rugalmasak.


Az idegennyelvű környezet is neked félelmetes, nem neki. Neki még a magyar nyelv is mondhatni, idegennyelv, hiszen nem sajátította el.


Nagyrészt azon múlik, hogy bármit is választasz, feszültséget érez-e rajtad. Ha azt érzi, hogy az adott helyzet rossz, szorongani kell, akkor ő is ezt fogja tenni. Ha rajtad örömöt, lelkesedést lát, akkor pedig azt. Kizárólag rajtad múlik.

2015. szept. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ebben van igazság. álmatlan éjszakáimon mindig megébred, nem akar a kiságyban megmaradni. halálkomoly a gondolataimat is érzi.

amikor eszembe jutott milyen szemét az apja és belül fel voltam kavarva, pont akkor ébredt meg, sírt és bújt volna hozzám, és ez vagy 25 ször egy éjszaka alatt, a saját gondolataimat muszáj volt kényszerítenem leállítani. csak ugye pont akkor esett le valami és lett világos a régmúltból, hogy az apja sokmindent szándékosan művelt, nem is csak úgy alakult.

2015. szept. 17. 09:30
 4/5 anonim ***** válasza:

- a gyereknek az anyjára van a leginkább szüksége (6 éves korig ez így van, mondhat bárki bármit).

- nem kéne kiszakítani a környezetéből, elég lesz neki a bölcsis változás + apa megbízhatatlan, akkor ne a gyereket vigye el, hanem inkább támogasson több anyagival, hogy találhassál megoldást (jobb, ha nem adod egy percre se olyan helyre a gyereket, amiben kétségeid vannak, mert kikészülsz, és ha baj történne, sose fogod magadnak megbocsátani)

- a bölcsibe 6:30-ra viheted, akkor nem vállalhatsz 6-tól kezdődő munkát, mert nem tudod megoldani, és próbaidő alatt meg neked igencsak bizonyítanod kell az alkalmasságodat - mind pontos munkakezdésben, mind alkalmazkodásban. - vagyis 6 órási kezdésben ne is gondolkozz.

- nekem ez a 16:30-as időpont nem igazán tűnik fair-nek, vagy valamit félreértettél, a sok munkahelyen fél5-ig van munkaidő, illetve sokan dolgoznak 4-ig (szerintem az alkalmazottak 95%-a ilyen munkarendben van) és azért van, aki napi 1 órát kell utazzon, ingázzon, tehát azért a bölcsik fél6ig legalább helyt kell álljanak. (szóval a fél5 úgy lehet igaz, ha 6:30-tól viszed a gyereket, de ott is cssak a gyerek érdekében mondják, de megértik, ha megmondod - a szükség nagy úr, és te így és így dolgozol)

én a 8tól 16:30-as munkát látom reálisnak. és azt is inkább hiszem, hogy a bölcsinek GONDOSKODNIA KELL fél6ig. az igazgatót kérdezd, vagy olvasd el a bölcsi szabályzatát, vagy kérdezd meg az önkormányzatot.

magánbölcsi kisebb vagyon, ki tudja, nem-e csak egy pár hónapja "le OKJ-zott" gondozónőre bízod a gyereked. A bölcsit mindig állami felügyeletek (önkormányzat, orvosok, egészségügyisek) biztonságosan, szigorúan ellenőrzik, és a bölcsi bizonyít az évente elballagó 100-600 gyerekkel! én a bölcsit többre tartom holmi magán gyerektárolónál, az előbbiekben leírtak miatt is. nem beszélve arról, hogy egy CSANA féle megőrző havi 60eFt, a bölcsi meg ingyenes, és az alacsonyabb jövedelműek még a havi 10eFt-os kosztpénzt se kell hogy fizessék.

csakis állami bölcsiben gondolkozz, főleg a helyzeteted miatt.

magyarország anyái szerintem 70%-a nem kocsival viszi a gyereket, megoldja az életét (néha keservesen is, de sikeresen) tömegközlekedéssel, szóval a te helyzeted ebben nem sokban különbözik más anyukákétól :)


mindenképpen keress azért bébiszitterfélét... esetleg a bölcsiben majd anyukáktól kérj infót, ajánlanak-e valakit, mert lesz olyan, amikor tényleg kell segítség - mert lesz munkahelyed, és nem tudsz elugrani a bölcsibe, ha szólnak, hogy menned kell láz miatt, vagy csak elugranál te orvoshoz, bármi, ha programod lenne... szóval legyen valaki, aki felvigyáz, és megbízhatsz benne.


ne engedd el magad mellől! te vagy a mindene, neki meg te vagy a minden! mindent próbálj meg megtenni a gyerekedért. mikor már nagyobb lesz, könnyebb lesz minden. tőled az élet sajnos nagyobb áldozatot kíván, mint sokunktól, de biztosan nagyobb erőt is ad, mint sokunknak. én kívánom, hogy sok-sok erőd legyen, és kérlek, gondolkozz a legpozitívabban, és fogalmazd meg, mit akarsz, mi a legjobb, kétségek nélkül gondolj arra, hogy a lehetőségek - amiknek persze elébe mész - mind a legjobbak lesznek! és ilyen pozitív hozzáállással csak jól alakulhat minden :)

2015. szept. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

tényleg nem 16:30 ig van bölcsi, most nézem, 15-17:15-ig lehet elhozni őket :)

akkor a 6 órai kezdésű állásról lemondok, nem is tudom tényleg elképzelni hogyan lehetne ezt gyerek mellett.

időközben esélyessé vált még egy 8-16 órási munkakör is hogy lehet felvesznek, az is 50 %-os. ami szerintem nem rossz.


igen, vallom a pozitív gondolkodást, csak már azon akadtam el a kuszaságban, hogy azt sem tudtam mit képzeljek el, tehát mi lenne pozitív kizárólag a gyermek szemszögéből nézve(nem anyagi oldalról). azon is agyaltam, hogy még munkavállalás előtt beszoktatni esetleg, vagy részmunkaidő mellett, vagy kapásból menjek el 8 órázni beszoktatás után rögtön. de akkor külföld kihúzva. habár pont mostanság akarna jönni az apja látogatni, meg ugye rábeszélni, hogy menjek ki, legyünk egy család. nagy beszélgetés vár ránk, sorsok múlnak rajta :(

2015. szept. 17. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!