Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy ajándékozás miatt konflikt...

Egy ajándékozás miatt konfliktusba keveredtem. Szerintetek rossz ötlet volt? Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

A kislányom középső csoportos, van egy kis barátja Katika.

Katikával sokat szoktak játszani ovin kívül is, inkább hozzánk szoktak átjárni.

Anyukájával is jóban vagyok.

Katikának most volt a születésnapja. A kislányom mondta, hogy Katika nagyon szeretne egy Babyborn babát, hogy tudjanak eggyütt játszani.

Mondtam a kislányomnak, hogy várjuk meg míg a szülei megajándékozzák Katikát, hátha megkapja a hőn áhított babát.

Sajnos Katika nem kapta meg.

Így hosszas mérlegelés után úgy döntöttük, hogy megvesszük neki.

Előtte felhívtam Katika édesanyját, hogy szeretnénk Katika születésnapjára ajándékot venni, remélem nem sértem meg vele. Azt mondta, hogy nem köszönik szépen.

Katika és anyukája átjöttek a kislányom odaadta neki az ajándékot.

Katika nagyon örült neki, anyukája inkább csak mosolygott. Szépen megköszönték.

Na most, tegnap a kislányomért mikor mentem az oviba ott volt Katika babája. Azt mondta, hogy Katika és az anyukája visszaadták neki, hogy nem kell..

Most mit tegyek? Felhívjam Katika anyukáját? Én ezzel semmi rosszat nem akartam, de mégis hibásnak érzem magam.



2015. szept. 24. 10:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
2%
Hibás is vagy. Telefonon megkérdezted tőle vehetsz-e ajándékot, azt mondta, hogy nem és mégis vettél. Hülyeség volt. Nem is nagyon értelek.
2015. szept. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 A kérdező kommentje:

Jajj nem.

Azt kérdeztem meg tőle, hogy nem sértem e meg vele... Arra mondta, hogy nem. Köszönik szépen az ajándékot.

2015. szept. 24. 10:40
 3/82 anonim ***** válasza:
90%
Én mindenképpen tisztáznám a helyzetet, és megmondanám, hogy nincs gond, ha nem kell, de legyen szíves személyesen intézni ezt, és ne a gyereknek nyomják a kezébe.
2015. szept. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 Vilcsianyuja ***** válasza:
88%
Azért egy Baby Born baba ára elég húzós, szerintem anyuka nem volt felkészülve, hogy ilyen értékű ajándékot fog kapni a lánya. Mert ugyebár majd nekik is illik hasonló értékű ajándékot venni a lányod születésnapjára. Szerintem ez lehet a gond, talán az lesz a legjobb csöndben visszaveszed a babát, odaadod a lányodnak, és nálatok majd játszhatnak vele Katikával, anyukával pedig őszintén meg kellene beszélned, hogy nem gondoltál arra, hogy ezzel kellemetlen helyzetbe hozod, és megérted, hogy visszaadta, ebből ne legyen harag.
2015. szept. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az lehet a gond, hogy ez egy drága baba, nem? Valószínűleg a kislány anyukája nem gondolt ekkora ajándékra. Ettől függetlenül ezt nagyon nem így kellene intéznie, nem az a módja, hogy visszaadják a kislányodnak. Én felhívnám az anyukát, igen.
2015. szept. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
100%
Mennyibe került?
2015. szept. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
80%
Aha, így már értem, szerintem ne hívd fel, mert ő intézte teljesen primitíven ezt az ügyet, ne foglalkozz vele. Legyen a lányodé az ajándék és szerintem ne nagyon erőltesd a kapcsolatot ezzel az anyukával, persze nem kell vele rosszban lenni, de én csak a legszükségesebbeket beszélném meg vele ezek után.
2015. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 A kérdező kommentje:

12000ft volt a baba.

De nekem ez olyan rossz, hogy csak így a lányomnak odaadták, hogy nem kell.

Szegénykém ő is kivan miatta, hogy Katika már nem akar vele játszani azért adták vissza.

2015. szept. 24. 11:03
 9/82 anonim ***** válasza:
86%
Azért az is kicsit fura hogy 12 ezer forintos cuccokat ajándékozgatsz. Arra nem gondoltál, hogy ezt majd valahogyan viszonoznia kell a másik anyukának?
2015. szept. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 A kérdező kommentje:

Szerencsére megtehetjük. A kislányomnak jó kisbarátja, azt hittem vagyunk olyan kapcsolatba, hogy ez beleférjen. Anyuka is tudta nagyjából az anyagi helyzetünket.

Eszembe se jutott, hogy ezt viszonozniuk kellene.

2015. szept. 24. 11:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!