Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarorszagon lehet a gyermek...

Semmii kérdése:

Magyarorszagon lehet a gyermeknek angol eredetű nevet adni?

Figyelt kérdés
Jessica név tetszik nagyon.

2015. okt. 13. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha külföldi állampolgár lesz a gyereked (mert pl. az apja külföldi, vagy csak kint születik), akkor mehet a Jessica. Ha a gyerek echte magyar, akkor magyar írás szerint lehet csak adni ezt a nevet, tehát Dzsesszika lenne.
2015. okt. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 2xSü válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy lehet Jessica nevet adni. De meg kell jegyeznem, hogy a név maga nem angol, hanem héber eredetű, maximum a leírás módja angol.
2015. okt. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 2xSü válasza:
0%

> Ha a gyerek echte magyar, akkor magyar írás szerint lehet csak adni ezt a nevet, tehát Dzsesszika lenne.


Amúgy meglehet. Megmondom őszintén ehhez annyira nem értek. Csak informatikusként dolgoztam olyan adatbázisokkal, amiben voltak nevek, és volt benne Jessica (így leírva). De nem kizárt, hogy az apja vagy az anyja nem magyar.

2015. okt. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
Ha fiú, akkor meg lehet Brúsz vagy Ájen.
2015. okt. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Itt láthatod a listát, hogy mit lehet adni. Ami nincs rajta, azt vagy külön kérvényezitek, vagy nem adható: [link]
2015. okt. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
38%
Gandalf Klaudiusz xDDD
2015. okt. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Joe001 válasza:
2015. okt. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Ez engem is érdekel. Én anyukám után akarom elnevezni a lányomat, akit Erzsébetnek hívnak. De az angol megfelelőjével, azaz Elizabet-nek. Ez engedélyezett nem? Volt egy osztálytársam akinek a nővére Elizabeth volt. Szóval gondolom lehet.
2015. okt. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Abban az esetben engedélyezik a külföldi írásmódot,ha valamelyik nem magyar.Akkor megkérdezik,hogy a magyar vagy az adott ország írásmódját szeretnék e használni.Egyébként van Dzsesszika az adható nevek között.Az Elizabet ebben a formában adható.
2015. okt. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én nem akarnék ilyen amerikai tucatnevet a lányomnak, de amúgy lehez
2015. okt. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!