Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha kislányotok 2,5 évesen kb....

Ha kislányotok 2,5 évesen kb. tíz szót mond, fordulnátok szakemberhez?

Figyelt kérdés
Kérdeztem már a gyerekorvost és a védőnőt, de ők azt mondják, hogy három éves koráig várhatunk. Bár a neten azt olvastam, hogy ha két és fél évesen kb. 20 szót tud forduljunk szakemberhez. Egyáltalán kihez kell ilyenkor fordulni? Logopédushoz?
2015. okt. 20. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én vinném, ártani nem fog, de 2,5 évesen már engem is zavarna. Logopédushoz kell vinni szerintem is.
2015. okt. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem az a fontos, h sokat beszeljen, hanem az, h mindent megertsen, amit mondanak neki. Ha ez mrgvan, akkor nics baj az ertelmi kepessegeivel. Szerintem ne csinalj belole ugyet, mert epp ezzel sugallod azt neki, h baj van vele. Holott nincs. Ez tipikusan az a dolog, amire konnyen ragorcsolnek a szulok hatalmas segitseget kapva ehhez a rokonoktol neg a szukebb kornyezettol.
2015. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mindent megért. Ezért nem is aggódtam eddig igazán, de most már nyugtalanít.
2015. okt. 20. 16:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy játékos elbeszélgetés a logopédussal biztosan nem fog ártani, bár szerintem a megilletődöttségtől meg sem fog mukkanni.


Esetleg otthoni beszélgetős játékok?

Úgy tudom a dalok/mondókák nagyon sokat javítanak a szókincsen. Mi úgy csináltuk hogy minden állathoz/dologhoz kerestünk egy dalt. Pl naphoz a süss fel nap, bocihoz a boci boci tarka...imádta a kislányom és látványosan fejlődött tőle a beszéde.

2015. okt. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rengeteget mondókázok vele, este 6-8 mesét olvasok neki, énekelek stb. A mozgásával is minden rendben van, mert úgy tudom összefügg a kettő. Én is úgy gondolom, hogy nem szólalna meg a logopédusnál, mert nagyon visszahúzódó kislány. De lehet, hogy mégis teszek egy próbát. Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek.
2015. okt. 20. 20:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Logopédus csak 3 éves kor után foglalkozik velük. Fül-orr-gégére, hallásvizsgálatra elviheted addig, a logopédus úgyis kérni fogja ezeket a leleteket.
2015. okt. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha korának megfelelő a beszédértése, ill. az ismert szavakkal és metakommunikációval jól ki tudja fejezni magát, akkor több mint valószínű, hogy nincs gond. A logopédia nagyon korai lenne, nem foglalkoznának vele, ha mindenképp vinni akarod valahova, a Beszédjavító Intézetet javasolnám!
2015. okt. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Igen, és persze hallásvizsgálat.
2015. okt. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenképpen szakemberhez fordulnék. Korai Fejlesztő központot keresném föl. Ők kompetensen abban, hogy kizárják azokat a fejlődési zavarokat, melyek megkésett beszédet okoznak. Vannak esetek, amikor szimplán csak késik a beszéd és van, amikor ennek komoly oka van.
2015. okt. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyébként beszédértést fognak nézni és a kommunikáció minőségi részeit. (éleményeit hogyan osztja meg, hogyan kér számára fontos dolgokat, hogyan használja a metajeleket)

Emellett a fejlődési skála felvételével kizárnak még pár dolgot. MIndenképpen menjetek el, ne hallgass azokra, akik szerint ez ráér. Ha bármi gebasz van, akkor minél korábban el kell kezdeni a fejlesztést.

2015. okt. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!