Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Freja névről?

Mit gondoltok a Freja névről?

Figyelt kérdés

2015. nov. 25. 22:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Eredetiben nagyon szép szerintem, Freya.
2015. nov. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Olyan viva tv musorvezetos. Mas szoval: nem. :-)
2015. nov. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a norvég mitológia egyik istennője jut eszembe.
2015. nov. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem tetszik, főleg ilyen magyar írással.
2015. nov. 26. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Nekem nem tetszik.
2015. nov. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az eredetiben tetszik, a fiam egyik osztalytarsat igy hivjak. De magyar helyesirassal, j-vel, illetve magyar vezeteknevvel eroltetettnek gondolom.

De ha nektek ez tetszik, akkor ne massal foglalkozz. :)

2015. nov. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Eredeti fogmájában, y-nal írva kifejezetten tetszik, szerintem úgy, hogy Freya nagyon szép név. De így j-vel leírva számomra kifejezetten erőltetettnek és bugyutának hat.


Egyébként kellemes hangzású, én egyből valami viking istennőre asszociálok, vagy egy szép cicára (mivel a kishúgom macskájának neve is Freya). :)

2015. nov. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem tetszik
2015. nov. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszik, csak nem tudok elképzelni magyar vezetéknevet, amihez illene és nem hatna furán.
2015. nov. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Nekem kicsit olyan "fránya" hangzása van, mintha úgy odadobtak volna valamit, pl tükortojást a falhoz, ami placcsant és oda is ragadt, vagy valami seszínű festéket. Valami szürkészöldesbarnás fakó színűt képzelek most magam elé. Meg még azért is nem tetszik, mert olyan, minthogyha filmből lett volna kivéve, meg még kicsit külföldies is ezen kívül. Habár kecsességet is tudok mögé képzelni, ilyen kecses, amolyan Leila féle kecsességűt is bele lehet látni. Mondjuk most, hogy így belegondolok, ez is nőies, csak hát nem tudom, nem "ragyog", nem "csillog" annyira, mint ahogy egy női névnek kéne szerintem. Bár a Fridánál azért valamiért mégis jobban tetszik, hát én nem tudom. Én azt hiszem, nem adnám, mert kicsit közben mégis ilyen, mintha félvállról odavetették volna, hogy "Hé, te, Freja.gyere ide!" És ebben a szövegkörnyezetben meg picit mintha ilyen gúnyneves lenne, és tényleg kb mintha azt mondták volna, hogy "Hé, te fránya!" Ki lehet szépen is, szép hangsúllyal is mondani, hogy csengjen-bongjon, de ahhoz nagyon tündéri hanggal kell rendelkezni szerintem. Ja meg még amúgy szerintem kicsit olyan akciósztáros is, és ebből kifolyólag meg, ha innen nézzük, túl kemény és kicsikét erőszakos, olyan vad hangzása van. Szóval én azt hiszem, én a magam részéről nem adnám.
2015. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!